Petar Stojanović zabio je Slovacima
 IGOR KUPLJENIK/MI-PRESS/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Igor Kupljenik/mi-press/Shutterstock Editorial/Profimedia
ZANIMLJIVO U HR-SKUPINI

Petar Stojanović uspio je potkraj prvog dijela anulirati prednost Slovaka, Malta rutinski.
Piše: Damir DobrinićObjavljeno: 01. rujan 2021. 23:06

Odigrane su i preostale dvije utakmice 4. kola u skupini H. Slovenija i Slovačka susrele su se u Ljubljani i odigrale utakmicu bez pogodaka. Iz svečane lože svoje je sunarodnjake bodrio i jedan od najboljih svjetskih košarkaša Luka Dončić, čije je prisustvo izazvalo euforiju navijača na Stožicama.

No poveli su gosti, u 32. minuti asistent je bio Vladimir Weiss, a strijelac glavom Robert Boženik. Deset minuta kasnije Slovenija je došla do pogotka vrijednog konačnog remija. Dugu akciju vrhunskim proigravanjem odlučio je zaključiti Josip Iličić, koji je čudesno pronašao Petra Stojanovića. Bivši igrač Dinama, danas Empolija, ušao je u šesnaesterac i hladnokrvno poentirao. U 28. nastupu za Sloveniju bio je to Stojanoviću prvi gol.

U drugoj utakmici Malta je iskoristila prednost domaćeg terena protiv Cipra i slavila s uvjerljivih 3:0. Posao domaćinu olakšao je stoper gostiju Costas Soteriou, koji je već u 40. minuti morao izaći zbog drugog žutog kartona. Junak rezultatski najuvjerljivije službene natjecateljske pobjede Malte u njenoj povijesti bio je Cain Attard, dvostruki strijelac, inače član Birkirkare.

Golove s druge dvije utakmice iz naše skupine pogledajte OVDJE.

Slovenija - Slovačka 1:1 (Stojanović 42' / Boženik 32')

LJUBLJANA Stadion Stožice. Sudac: Kovacs (Rumunjska).

SLOVENIJA (4-2-3-1): Oblak - Stojanović, Blažič, Mevlja, Balkovec - Lovrić (od 83. Bijol), Štulac (od 70. Gorenc-Stankovič) - Iličić, Zajc (od 70. Gnezda Čerin), Mlakar (od 57. Črnigoj) - Šeško (od 83. Šporar). Izbornik: Matjaž Kek.

SLOVAČKA (4-3-3): Rodak - Pekarik, Šatka, Škriniar, Holubek - Hamšik, Lobotka, Kucka (od 90. Duda) - Schranz (od 76. Strelec), Boženik (od 76. Koscelnik), Weiss (od 64. Mak). Izbornik: Štefan Tarkovič.

Malta - Cipar 3:0 (Attard 44', 54', J. Mbong 46')

TA'QALI Nacionalni stadion. Sudac: Maresca (Italija)

MALTA (3-4-3): Bonello - Shaw (od 59. Muscat), Pepe, Borg - Attard, Pisani, Teuma (od 85. Caruana), Camenzuli - J. Mbong (od 59. Dimech), Montebello (od 70. Satariano), P. Mbong (od 70. Grech). Izbornik: Devis Mangia.

CIPAR (3-4-3): Michael - Karo, Soteriou, Antoniades (od 64. Katelaris) - Psaltis, Kyriakou (od 71. Loizou), Artymatas, Ioannou - Papoulis (od 58. Panagiotou), Christofi (od 58. Ilia), Pittas (od 58. Kastanos). Izbornik: Nikolaos Kostenoglou.