Mandatory Credit: Troy Taormina-USA TODAY Sports / USA Today Sports
PRED SAMIM ISPADANJEM

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 02. rujan 2017. 00:13

Reprezentacija Gane danas je remizirala kod kuće protiv Konga 1:1 i time znatno umanjila šanse za plasmanom na Svjetsko prvenstvo u Rusiju sljedeće godine.

All Goals & highlights - Ghana 1-1 Congo - 01... by goalsarena2017

Kongoanci su poveli pogotkom Bifoume u 18. minuti, a bod Gancima je spasio Thomas Partey u 85. minuti, ali on će im malo značiti. Naime, prvoplasirana Uganda ima 7, a drugoplasirani Egipat šest bodova, dok je Gana na samo 2, a ostala u tri kola do kraja.

Vizu za Rusiju izvadit će samo pobjednik skupine, a u sljedećem kolu Gana igra protiv Konga, ali u gostima, 5. rujna.

Neodlazak na SP bio bi veliki kiks, ako ne i katastrofa za Ganu, koja redovito nastupa na svjetskim smotrama, počev od 2006. godine kada su igrali osminu finala, a isti uspjeh su ponovili i četiri godine kasnije u Južnoafričkoj Republici, dok su u Brazilu 2014. ispali u skupini s Njemačkom, SAD-om i Portugalom.

17. svibanj 2024 10:54