UZVRATI LIGE PRVAKA

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala pobijedili Romu 2-0, rezultatom kojim su slavili i u Rimu.
Piše: Nikola LipovacObjavljeno: 08. ožujak 2016. 20:50

REAL MADRID - ROMA 2:0 (Ronaldo 64', James 68')

REAL MADRID: Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo - Kroos, Modrić (od 75' Jese), Casemiro (od 84' Kovačić) - James, Bale (od 61' Lucas) - Ronaldo

ROMA: Szczesny - Florenzi, Manolas, Zukanović, Digne - Keita (od 86' Maicon), Pjanić (od 45' Vainqueur) - Salah, Perotti, El Shaarawy (od 74' Totti) - Džeko

Golove za 'Kraljevski klub' zabili su Cristiano Ronaldo u 64. minuti i James Rodriguez četiri minute kasnije. No, gosti mogu žaliti jer su u prvih sat vremena imali četiri sjajne prilike, pri čemu je čak tri puta neprecizan bio Mohamed Salah.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić bio je jedan od najbolji igrača utakmice, a na terenu je proveo 75. minute kada ga je zamijenio Jese. Mateo Kovačić je dobio priliku u posljednjih šest minuta.

Real je ovom pobjedom šestu sezonu uzastopce izborio plasman u četvrtfinale Lige prvaka, ali i prvi put nakon 29 godina izbacio neki talijanski klub iz Europe u dvije utakmice. U posljednjih osam okršaja svih osam puta je ispao. Četiri puta je ispadao od Juventusa (1996, 2003, 2005, 2015), dva puta od Milana (1989 i 1990), te po jednom od Torina (1992) i Rome (2008). Posljednje slavlje 'Kraljevski klub' je protiv nekog talijanskog kluba ostvario u sezoni 1987/88. protiv Napolija.

Roma je hrabro ušla u susret i u 14. minuti je mogla šokirati Bernabeu. Salah je povukao brzu kontru i sjajno uposlio Džeku koji je iz idealne situacije promašio vrata. Real je prvi put opasnije zaprijetio u 21. minuti klada je Modrić pucao s ruba kaznenog prostora, no Szczesny je bio spreman. Gosti su veliku priliku imali i u 28. minuti. Ovoga puta čistu priliku je imao Salah, no i on je pucao pred gola. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jednu opasnost pred vratima talijanskog sastava, no Szczesny je još jednom sjajno reagirao, ovoga puta je pucao Ronaldo. Salah je imao zicer i u 50. minuti kada se sam našao ispred Navasa, no još jednom je početnički reagirao.

Sve nade gostiju u moguće čudo nestale su u 64. minuti kada je Cristiano Ronaldo zabio svoj 13. pogodak u LP ove sezone. Četiri minute kasnije mrežu Rome je zatresao i James Rodriguez na Ronaldovu asistenciju. Dvije minute prije kraja Roma je mogla ublažiti poraz, no Perotti je uzdrmao vratnicu.

Wolfsburg u četvrtfinalu

Nogometaši Wolfsburga plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom susretu osmine finala na svom stadionu svladali Gent s 1-0. I u prvoj utakmici u Belgiji Wolfsburg je bio bolji s 3-2.

Pobjednički pogodak za Wolfsburg postigao je Andre Schurrle (74).

U utakmici koja je izazvala najmanji interes od svih parova osmine finala Lige prvaka, njemačka momčad je došla do najvećeg uspjeha u povijesti. Belgijska momčad se oprostila od Europe, ali je u svojoj debitantskoj sezoni u Ligi prvaka odmah prošla u osminu finala.

U prvom dijelu nije se igrao sjajan nogomet, u 18. minuti je priliku imao igrač Wolfsburga Guilavogui, a pet minuta kasnije napadač Genta Simon je uputio udarac pod gredu kojeg je čudesno obranio vratar Casteels.

U 74. minuti gledatelji su konačno vidjeli pogodak nakon akcije dvojice ponajboljih igrača Wolfsburga. Julian Draxler je prošao po desnoj strani i ubacio loptu do natrčalog Schurrlea koji pogađa mrežu Genta.

KRAJ UTAKMICE

88. minuta - Perotti je pucao s desetak metara, ali Navas brani

GOOOL 68. minuta - Ovog puta Ronaldo je gurnuo loptu za Jamesa koji je iz teškog kuta, ali iz blizine poslao loptu kroz noge Szczesnya za povećanje vodstva Reala

GOOOL 64. minuta - Vasquez je odlično prošao po desnoj strani,ubacio oštru loptu u kazneni prostor, a Ronaldo ju je potom iz blizine zakucao u mrežu za vodstvo Reala

58. minuta - Pucao je Modrić, ali lopta je od bloka otišla u korner

57. minuta - Florenzi se izborio za udarac s ruba kazenog prostora, ali Navas odlično brani

50. minuta - Salah je izašao oči u oči s Navasom, ali njegov udarac prošao je pored gola. Roma je mogla voditi na Bernabeu već 3:0

49. minuta - Nakon duge akcije Reala i puno odbijanja, Ronaldo je poslao loptu u srce kaznenog prostora, a potom je Bale opalio iz okreta čiji udarac nevjreojatno brani Szczesny

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

39. minuta - Okušao je ponovno Ronaldo svoj udarac s više od 20 metara, ali lopta je jedva došla do gola, čak je prošla i pored

31. minuta - Ronaldo je pucao nakon jedne solo akcije, ali Szczesny je ponovno na mjestu

28. minuta - Danilo je pao nakon jedne akcije Reala, sudac nije dosudio slobodan udarac, a Roma je potom povukla brzu kontru nakon koje je Salah pucao pored gola. Još jedna sjajna prilika za goste je propala

21. minuta - Opalio je Luka Modrića s više od 20 metara, ali njegov pokušaj zaustavlja Szczesny

14. minuta - Salah je povukao odličnu kontru, dodao do Džeke koji je izašao oči u oči s vratarom Navasom, ali njegov udarac s desetak metara otišao je pored vratnice. Propala je odlična prilika za Romu

11. minuta - Pucao je Ronaldo iz slobodnog udarca iskosa s dvadesetak metara, ali lopta je otišla daleko od gola

9. minuta - Kroos je pucao s tridesetak metara, ali slab udarac bio je lagan posao za vratara Szczesnya

8. minuta - Marcelo i Bale odigrali su odličnu akciju u kojoj je Brazilac u konačnici pucao u padu s desetak metara, ali lopta je otišla pored gola

5. minuta - U uvodnih nekoliko minuta i jedna i druga momčad imale su po jednu polupriliku, ali rezultat na semaforu ostao je isti

1. minuta - Utakmica je počela!

06. svibanj 2024 14:02