PREMIERSHIP

VIDEO Van Persie sjajnim golom u 93. minuti šokirao Liverpool, poraz Chelseaja!

Nogometaši Arsenala su na Anfieldu pobijedili Liverpool 2-1. Domaći su dvaput pogodili vratnicu, promašili penal i jednom promašili prazan okvir gola
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 03. ožujak 2012. 17:22

Nogometaši Arsenala u prvom su dvoboju 27. premierligaškog kola na Anfieldu pobijedili Liverpool 2-1. Domaći su nogometaši dvaput pogodili vratnicu, promašili penal i jednom promašili prazan okvir gola...

U 17. je minuti penal za domaće u dvoboju s vratarom Szczesnyjem iznudio Urugvajac Luis Suarez. Premda se pad činio prirodnim, ponovljena je snimka tijekom drugog poluvremena pokazala da kontakta između golmana i napadača nije bilo. Poljak je svejedno obranio Dirku Kuytu dva udarca: 11-erac i drugi pokušaj nakon odbijanca.

Nije Szcczesny uspio šest minuta kasnije zaustaviti vlastitog suigrača Laurenta Koscielnyja koji mu je majstorski sprašio pogodak u bliži kut lijevom nogom nakon ubacivanja Jordana Hendersona s desne strane. Želio je punom snagom, premda neometan, ispucati loptu u korner ili aut. Arsenalu je to bio peti ovosezonski prvenstveni autogol. Niti jedna si druga premierligaška momčad dosad nije zabila više od dva.

szólj hozzá: Liverpool vs Arsenal 1:2 GOALS

Dvije minute kasnije nakon lijepe akcije Kuyta i udarca Hendersona, koji je Szczesny jedva obranio, Suarez je pogodio vratnicu.

U 31. minuti Arsenal je zabio u Liverpoolovu stilu. Nakon krasnog ubacivanja Bacaryja Sagne s desne strane, Robin van Persie se othrvao Carragheru i glavom zabio za izjednačenje.

Prije kraja poluvremena još je jednu vratnicu za u prvom poluvremenu goropadne domaćine pogodio Kuyt.

Najveću priliku za pogodak u drugom poluvremenu imao je Liverpoolov veznjak Kelly koji je uspio promašiti loptu pred praznim golom. Da bi sve više mogao prijetiti Arsenal je dokazao ubrzo potom kad je Pepe Reina Theu Walcottu jedva obranio udarac nogom.

Konačno, u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena Van Persie je krasnim poluvolejem plasirao u mrežu dubinsku loptu Alexa Songa. Reina nije očekivao udarac iz prve iskosa s lijeve strane i propustio je pokriti svoj kut.

Drugo je poluvrijeme produljeno za osam minuta zbog ružnog stradavanja Mikela Artete, koji je ozlijedio glavu u sudaru s Jordanom Hendersonom.

Robin van Persie, koji je u 27 ovosezonskih utakmica za Arsenal u Premiershipu zabio 25 golova, ove je sezone 10 puta svojim golovima izravno odlučio pobjednika donijevši Arsenalu 30 bodova.

Nogometaši Manchester Cityja slavili su na svom Etihadu s 2-0 protiv Boltona, što im je bila 19. uzastopna domaća pobjeda, čime su izjednačili rekordno ostvarenje gradskog rivala Uniteda. Slavio je City autogolom Gretara Rafna Steinssona i golom Marija Balotellija, te je tako postao prva momčad koja je ostvarila 14 pobjeda u jednako toliko domaćih ligaških utakmica u sezoni nakon Newcastlea kojem je to uspjelo 1906/07.

szólj hozzá: Man City vs Bolton 2:0 GOALS

Najbolji Boltonov strijelac Ivan Klasnić odgledao je cijeli susret s klupe.

Novo posrtanje doživio je Chelsea koji je izgubio na gostovanju kod West Bromwich Albiona 1-0. Strijelac jedinog gola na susretu bio je Gareth McAuley u 82. minuti iz neposredne blizine nakon ubacivanja Liama Ridfewella iz kornera. WBA je tako stao na kraj nizu od 15 uzastopnih prvoligaških poraza od Chelseaja i upisao je prvu pobjedu u međusobnim ogledima od 1979. godine.

I inače je WBA bio bolja momčad tijekom susreta, čemu svjedoči i i veći broj udaraca prema golu (25-13). Za Chelsea je ovo već sedmi ovosezonski poraz i novi kiks menadžer Andre Villas-Boas teško će preživjeti. Naime, bodovni konto "bluza" (46 bodova iz 27 utakmica) najmanji je od premierligaške sezone 2001/02 kada su u ovoj fazi sezone skupili 44 boda.

W-C footyroom.com by footyroom

Everton Nikice Jelavića odigrao je 1-1 na gostovanju kod Queens Park Rangersa, a hrvatski napadač zaigrao je od 63. minute kada je zamijenio Tima Cahilla. Inače, bivši igrač madridskog Reala Royston Drenthe doveo je Everton u vodstvo u 31. minuti, a stvari je na početak vratio Bobby Zamora pet minuta kasnije.

Do druge uzastopne i desete ovosezonske pobjede Stoke je stigao na svojoj Britanniji protiv Norwicha s 1-0 golom Matthewa Etheringtona u 72. minuti, dok je Swansea do treće gostujuće pobjede (2-0) stigao protiv Wigana dvama golovima Gyflija Sigurdssona u utakmici u kojoj su od 60. minute igrali s igračem više nakon isključenja Nathana Dyera.

Na kraju kažimo da su Blackburn i Aston Villa na Ewood Parku odigrali 1-1, a da je Roverse od poraza spasio David Dunn u 85. minuti. Aston Villa je vodila sve od 24. minute kada je mrežu zatresao Charles N'Zogbia.