Villarreal razbio Zaragozu, Espanyol slavio kod Atletica, Getafe kod Seville

Villarreal je protiv Zaragoze igrao u sastavu: D. Lopez – A. Lopez, Marchena, Gonzalo, Oriol – Cani, Senna, Cazorla, Bruno – Nilmar, Rossi
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 27. studeni 2010. 21:46

Nogometaši Villarreala na odličan su način odradili posljednji ispit uoči dvoboja protiv zagrebačkog Dinama u 5. kolu skupine D Europa lige...

Momčad Juana Carlosa Garrida u 13. je kolu španjolskog prvenstva kao gost svladala Zaragozu s uvjerljivih 3-0. Već u osmoj minuti je odličnim udarcem s dvadesetak metara Villarreal u vodstvo doveo kapetan Marcos Senna. Svega devet minuta kasnije prednost je udvostručio Santi Cazorla još ljepšim pogotkom. Zabio je iskosa s desne strane, s otprilike 17, 18 metara, a lopta se pritom, od suprotne stative odbila u gol.

Priču je u 65. minuti zaključio Brazilac Nilmar nakon dodavanja Cazorle, a samo minutu ranije crveni je karton zaradio domaći branič Matteo Contini. Podsjetimo, Dinamo će u četvrtak gostovati kod Villarreala od kojeg je bio bolji (2-0) u Maksimiru u 1. kolu skupine D.

Villarreal je protiv Zaragoze igrao u sljedećem sastavu: D. Lopez – A. Lopez, Marchena, Gonzalo, Oriol (od 70. Catal) – Cani, Senna, Cazorla, Bruno – Nilmar (od 68. Ruben), Rossi (od 80. Mati)

I drugi tjedan zaredom nogometaši Seville pali su u vlastitom dvorištu. Prošli ih je vikend s 2-1 svladala Mallorca, a ove subote, u 13. kolu Primere bolji je s 3-1 bio Getafe. Nije Andalužanima pomogao ni pogodak Frederica Kanoutea kojim su poveli u 30. minuti. Gosti su u drugom poluvremenu u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist što mogu zahvaliti golovima Manua s bijele točke u 57. minuti, zatim Mikua dvije minute kasnije i konačno Pedra Riosa u 77. minuti. Getafe je s ti boda na Sanchez-Pizjuanu prekinuo niz od sedam utakmica bez pobjede, računajući sva natjecanja.

U posljednjoj subotnjoj utakmici Espanyol je došao do 3-2 pobjede u gostima kod madridskog Atletica. Domaći su se dva puta vraćali iz minusa, ali treći put, nakon što je Pablo Daniel Osvaldo pogodio za 3-2 u 78. minuti, više nisu stigli. Espanyol se osmom pobjedom sezone učvrstio ne četvrtom mjestu ljestvice.

Primera, 13. kolo:

Sevilla - Getafe 1-3 (Kanoute 31 / Manu 57 - 11m, Miku 59, Rios 77)

Atletico Madrid - Espanyol 2-3 (Tiago 45, Agüero 66 / Luis Garcia 22 - 11m, Verdu 53, Osvaldo 78)

Zaragoza - Villarreal 0-3 (Senna 8, Cazorla 17, Nilmar 65)