Igrači Radomiaka (iz arhive)

Adam Starszynski/imago Sportfotodienst/profimedia
GORAK PORAZ

Vušković debitirao u Poljskoj, klub doživio teški potop: Primili šest ‘komada‘, zabio im i bivši hajdukovac

Talentirani hrvatski branič u igru je ušao u 66. minuti, kada je na semaforu već pisalo 0:5
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 10. veljača 2024. 18:41

Luka Vušković, veliki talent hrvatskog nogometa kojeg je Hajduk prodao Tottenhamu za 13,8 milijuna eura, neće po dobrom pamtiti svoj debitantski nastup u novom klubu.

S obzirom na to da kao maloljetni igrač ne može realizirati transfer u Englesku do 2025. godine, Vušković je ove zime iz Hajduka otišao na posudbu u redove poljskog prvoligaša Radomiak Radom.

U prvom nastupu u poljskoj Ekstraklasi Vuškovićev je klub na gostovanju kod Cracovije poražen rezultatom 0:6.

Na prvu zvuči dosta ružno, no valja naglasiti kako je 16-godišnji stoper u igru ušao u 66. minuti kad je na semaforu već stajao rezultat 5:0 za Cracoviju.

Osim šest komada u mreži, momčad Radomiaka Radoma dobila je i dva crvena kartona.

Kod domaćina se u strijelce upisao bivši Hajdukov veznjak Jani Atanasov koji je odmah po ulasku u igru zabio peti gol Cracovije u 65. minuti.

29. travanj 2024 23:32