BUNDESLIGA

Pogledajte sjajan pogodak Badelja u pobjedi HSV-a protiv Hannovera

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. studeni 2013. 17:42

Hrvatski nogometaš Milan Badelj postigao je svoj premijerni bundesligaški gol ove sezone u sklopu 13. kola u utakmici u kojoj je njegov HSV slavio 3-1 domaću pobjedu nad Hannoverom.

Badelj je postigao prvi gol za HSV, u tom trenutku za 1-1. U 31. minuti Hannoverov je vratar Zieler boksao HSV-ovo ubacivanje iz kaznenog prostora i pritom je izletio s gola, a Badelj je odbijenu loptu volejem s nekih 20-ak metara pospremio u mrežu.

Bio mu je to prvi bundesligaški gol od 27. studenog prošle godine kada je zatresao mrežu Schalkea.

Preostala dva gola za HSV zabili su Maximilian Beister i Hakan Calhanoglu, dok je jedini gol za Hannover postigao Szabolcs Huszti.

Badelj je inače kao i Ivo Iličević odigrao svih 90 minuta za HSV, dok je Hannoveru u završnici pocrvenio obrambeni igrač Salif Sane.

Mainz osvojio tri boda u Bremenu

Do šeste ovosezonske pobjede, a druge gostujuće nogometaši Mainza stigli su protiv Werdera u Bremenu. U sklopu 13. bundesligaškog kola slavili su sa 3-2.

Na kraju si je Mainz jako zakomplicirao stvari i morao je strepiti za pobjedu, budući je sve do 85. minute imao komotnih 3-0. No, tada je Werder uspio postići dva gola preko Eljera Elije i Franca di Santa u razmaku od samo četiri minute i vratiti rezultatsku draž.

Rezultat se ipak nije promijenio i Werder je pretrpio šesti ovosezonski poraz. Dvostruki strijelac za Mainz bio je Japanac Shinji Okazaki, dok je jedan gol postigao Nicolai Müller.

Mainz je s tri boda skočio na sedmo mjesto ligaške ljestvice, dok je Werder potonuo na 12. mjesto.