Screenshot: Reddit
KVALIFIKACIJE ZA EURO

POTPUNI POTOP SRBIJE U LAVOVU, UKRAJINCI SU DO VRHA NAPUNILI MREŽU KRSTAJIĆEVE MOMČADI Remi u Podgorici u utakmici koju su obilježili kontroverze

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 08. lipanj 2019. 00:38

Diljem Europe odigrane su kvalifikacijske utakmice za Europsko nogometno prvenstvo.

Najuvjerljiviju pobjedu večeri ostvarila je Ukrajina koja je u Lavovu savladala Srbiju sa čak 5:0 u utakmici skupine B.

Viktor Cigankov i Jevhenih Konopljanka zabili su po dva gola za Ukrajince, dok je jedan pogodak postigao Roman Jaremčuk. Cigankov je Srbima zabio dva gola u razmaku od dvije minute u 26. i 28, Konopljanka im je zabio u 46. i uništio im sve nade u povratak, a isti igrač zabio je i u 75. minuti. Jaremčuk se među strijelce upisao u 59. minuti. Dvostruki asistenti u sjajnoj izvedbi Ukrajinaca bili su Aleksander Karavaev i Ruslan Malinovskij.

U drugoj utakmici skupine B Litva i Luksemburg odigrali su 1:1.

Na vrhu ljestvice nalazi se Ukrajina sa 7 bodova, drugoplasirani Luksemburg ima 4, dva više od Portugala, dok je Srbija posljednja s jednim bodom.

Skupina B

Ukrajina - Srbija 5-0

(Cigankov 26, 28, Konopljanka 46, 75, Jaremčuk 59)

Litva - Luksemburg 1-1

(Novikovas 74 / Rodrigues 21)

U skupini A Češka je kod kuće pobijedila Bugarsku s 2:1, a gol odluke zabio je Patrik Schick u 50. minuti. U drugom susretu u Podgorici Crna Gora i Kosovo remizirali su 1:1 u utakmici koju je obilježio izostanak crnogorskog izbornika Ljubiše Tumbakovića, te igrača Mirka Ivanića i Filipa Stojkovića koji su navodno odbili sudjelovanje u ovom susretu..

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020.

Skupina A

Češka - Bugarska 2-1

(Schick 19, 50 / Isa 3)

Crna Gora - Kosovo 1-1

(Mugoša 69 / Rashica 25)

U skupini F Španjolska je slavila u gostima kod Farskih Otoka sa 4:1...

Skupina F

Farski Otoci - Španjolska 1-4(Olsen 30 / Ramos 5, Navas 19, Gestsson 34-ag, Gaya 71)

Norveška - Rumunjska 2-2(Elyounoussi 56, Odegaard 70 / Keseru 77, 90+2)

Švedska - Malta 3-0(Quaison 2, Claesson 50, Isak 81)

Najzanimljiviji dvoboj u skupini D odigran je u Kopenhagenu, gdje su Danci ugostili Irsku. Završilo je s miroljubivih 1-1. Danci su poveli u 76. minuti preko Hojbjerga, ali je samo devet minuta poslije izjednačio Shane Duffy i donio važan bod svojoj momčadi koja je sa sedam bodova na vrhu ljestvice. Danci su na dvije utakmice osvojila dva boda i četvrti su.

Skupina D

Danska - Irska 1-1

(Hojbjerg 76 / Duffy 85)

Gruzija - Gibraltar 3-0

(Gvilia 30, Papunašvili 59, Arveladze 76-11m)

Norveška je opet propustila dva pogotka prednosti. Protiv Švedske su nakon 2-0 jedva izvukli bod, a sad su dopustili da im Rumunji odnesu bod iz Osla. Elyounoussi (56) i Odegaard (70) donijeli su dva gola prednosti domaćoj reprezentaciji, da bi Keseru s dva pogotka (77, 90+2) oteo pobjedu 'vikinzima'.

I nakon gostovanja u Skoplju, Poljska je ostala s maksimalnim učinkom. Treću utakmicu Poljaci nisu primili gol pa im je pogodak Piateka (47) bio dovoljan za nova tri boda i ostanak na vrhu ljestvice. Izarel je 'hat-trickom' Zahavija (10, 60, 81) trijumfirao u Latviji i sa sedam bodova prati Poljake na ljestvici skupine G.