PETER POWELL/Pool/AFP
Start iz snova

Aston Villa u posljednjim minutama ‘sredila‘ i Leicester, ovako nešto ne pamti 90 godina

Skromnu utakmicu bez previše prilika i uzbuđenja razriješio je pogodak Rossa Barkleya
Piše: HinaObjavljeno: 18. listopad 2020. 22:25

Nogometaši Aston Ville nastavili su pobjednički niz upisavši i četvrtu pobjedu na startu prvenstva nakon što su na King Power stadionu pobijedili Leicester City sa 1-0.

Posljednji put Villa je otvorila sezonu sa četiri uzastopne pobjede davne 1930. godine.

Momčad iz Birminghama je u prvom kolu porazila Sheffield United sa 1-0, potom je na gostovanju dobila Fulham sa 3-0, pa "razbila" Liverpool sa 7-2, a večeras slavila protiv Leicester Cityja sa 1-0.

Skromnu utakmicu bez previše prilika i uzbuđenja razriješio je pogodak Rossa Barkleya u prvoj minuti sudačke nadoknade lijepim udarcem sa više od 20 metara.

Preostala tri nedjeljna susreta završila su bez pobjednika.

Tottenham je ispustio tri pogotka prednosti odigravši 3-3 protiv West Ham Uniteda, dok su susreti Sheffield United - Fulham, te Crystal Palace - Brighton završili s identičnih 1-1.

Spursi su nakon svega 16 minuta imali 3-0 i činilo se kako će rutinski doći do pobjede s kojom bi skočili na drugo mjesto ljestvice.

Momčad Josea Mourtinha je 3-0 imala sve do 82. minute, no u samoj završnici primila je tri gola za nevjerojatan povratak "Čekičara". Pogodak za 3-3 zabio je Manuel Lanzini u četvrtoj minuti nadoknade pogodivši sa više od 25 metara same rašlje.

Domaćin je poveo u već u prvoj minuti golom Son Heung Mina na asistenciju Harryja Kanea. U osmoj minuti Kane je zabio za 2-0, da bi u 16. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici za visokih 3-0. No, gosti se nisu predavali. U 82. je smanjio Fabian Balbuena, tri minute kasnije Davison Sanchez je zatresao vlastitu mrežu za 3-2, da bi Lanzini fantastičnim udarcem u sudačkoj nadoknadi izjednačio.

Fulham je na Bramall Laneu poveo u 77. minuti golom Lookmana, no Sheffield United je spasio Sharp pogotkom iz jedanaesterca u 85. minuri.

U drugom susretu Crystal Palace je poveo preko Zahe iz jedanaestera u 19. minuti, a bod gostima donio je MacAllister u 90. minuti.

U ponedjeljak igraju West Bromwich Albion - Burnley, te Leeds United - Wolverhampton.

Na ljestvici vodi Everton sa 13 bodova, Aston Villa je druga sa 12 bodova, Liverool je treći sa 10 bodova, dok Leicester i Arsenal imaju po devet bodova. Tottenham je šesti s osam bodova.

Rezultati i ljestvica

Sheffield United - Fulham 1-1 (Sharp 85-11m / Lookman 77)
Crystal Palace - Brighton 1-1 (Zaha 19-11m / Mac Allister 90)
Tottenham - West Ham United 3-3 (Son 1, Kane 8, 16 / Balbuena 82, Sanchez 85-ag, Lanzini 90+4)
Leicester City - Aston Villa 0-1 (Barkley 90+1)

U ponedjeljak:
West Bromwich Albion - Burnley
Leeds United - Wolverhampton

U subotu:
Newcastle U. - Manchester U. 1-4 (Shaw 2 / Maguire 23, Fernandes 86, Wan-Bissake 90, Rashford 90+6)
Manchester City - Arsenal 1-0 (Sterling 23)
Chelsea - Southampton 3-3 (Werner 15, 28, Havertz 59 / Ings 43, Adams 57, Vestergaard 90+2)
Everton - Liverpool 2-2 (Keane 19, Calvert-Lewin 81 / Mane 3, Salah 72)