GLYN KIRK Afp
PREMIER LIGA

Brighton je u potpunosti nadigrao Tottenham, Liverpool na krilima Salaha do nove pobjede, slavlje Leedsa

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Burnley sa 2-0
Piše: HinaObjavljeno: 31. siječanj 2021. 19:32

Aktualni engleski nogometni prvak Liverpool u susretu je 21. kola kao gost svladao West Ham United sa 3-1 (0-0).

Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, Liverpool je poveo u 57. minuti lijepim udarcem Salaha iskosa sa 10-ak metara, a Egipćanin je 11 minuta potom povisio na 2-0 okrunivši fantastičan protunapad nakon West Hamova kornera. Wijnaldum je u 84. minuti postigao i treći pogodak nakon lijepog prodora i asistencije Firmina, da bi poraz domaćih ublažio Dawson u 87. minuti.

Liverpool je ovom pobjedom stigao na treće mjesto ljestvice sa 40 bodova, jednim manje od drugog Manchester Uniteda, a četiri manje uz utakmicu više od vodećeg Manchester Cityja.

Ovim porazom West Ham je prekinuo niz od četiri prvenstvene pobjede te je ostao peti sa 35 bodova.

JOHN WALTON Afp

Ranije u nedjelju su igrači Leicester Cityja propustili priliku izbiti na drugo mjesto ljestvice, oni su izgubili na svom terenu od Leeds Uniteda sa 1-3 (1-1). Susret je dobro počeo za domaćine koji su poveli u 13. minuti golom Barnesa nakon odlične kombinacije s Maddisonom, no samo dvije minute potom Leeds je poravnao. Bamford je okomitom loptom proigrao Dallasa koji je svladao Schmeichela. Asistent kod prvog gola Bamford bio je strijelac vodećeg gola za goste u 70. minuti, a odličnu je predstavu zaključio u 84. minuti svojom drugom asistencijom, ovoga puta Harrisonu za konačnih 1-3.

Leicester je tako četvrti sa 39 bodova, dok je Leeds ostao 12. sa 29 bodova, no sada se bodovno izjednačio sa 11. Southamptonom.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Chelsea je na svom Stamford Bridgeu svladao Burnley sa 2-0 (1-0) golovima Szpilicuete u 40. i Marcosa Alonsa u 84. minuti. Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea.

U posljednjoj utakmici 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton and Hove Albion je kao domaćin svladao Tottenham Hotspur sa 1-0 (1-0).

Brighton je u prvom poluvremenu u potpunosti nadigrao Tottenham, a jedini pogodak postigao je Trossard u 17. minuti nakon odličnog prodora i asistencije Grossa. U nastavku se igralo ravnopravno, no rezultat se više nije mijenjao.

Brighton je ovom pobjedom ostao 17., ali sada ima 21 bod, sedam više od 18. Fulhama koji se nalazi u zoni ispadanja. Tottenham je drugim porazom zaredom ostao šesti sa 33 boda, koliko imaju i sedmi Chelsea te osmi Everton.

----------------------------------------------------------------------

REZULTATI 21. KOLA,

Subota:

Everton - Newcastle United 0-2 (Wilson 73, 90+3)

West Bromwich Albion - Fulham 2-2 (Bartley 47, Matheus Pereyra 66 / De Cordova-Reid 10, Cavaleiro 77)

Manchester City - Sheffield United 1-0 (Gabriel Jesus 9)

Crystal Palace - Wolverhampton Wanderers 1-0 (Eze 69)

Arsenal - Manchester United 0-0

Southampton - Aston Villa 0-1 (Barkley 41)

Nedjelja:

Chelsea - Burnley 2-0 (Azpilicueta 40, Marcos Alonso 84)

Leicester City - Leeds United 1-3 (Barnes 13 / Dallas 15, Bamford 70, Harrison 84)

West Ham United - Liverpool 1-3 (Dawson 87 / Salah 57, 68, Wijnaldum 84)

23. travanj 2024 13:03