DAVE THOMPSON Afp
POSLJEDNJI PUTNICI

Chelsea i Southampton u četvrtfinalu FA kupa, Plavi kobni za Barnsley u oba natjecanja

U prvom susretu polufinala španjolskog Kupa kralja Athletic Bilbao i Levante su odigrali 1-1
Piše: HinaObjavljeno: 11. veljača 2021. 23:09

Nogometaši Chelsea i Southamptona posljednji su putnici u četvrtfinale engleskog FA kupa.

Chelsea je u susretu osmine finala na gostovanju pobijedio Barnsley sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Tammy Abraham u 64. minuti.

Mateo Kovačić je za londonske "Bluese" igrao posljednjih 10 minuta.

Zanimljivo, Chelsea je ove sezone izbacio Barnsley iz oba engleska kupa. U rujnu prošle godine Chelsea je u 3. kolu Liga kupa slavio sa 6-0, a večeras u osmini finala FA kupa sa 1-0.

Southampton je četvrtfinale izborio gostujućom pobjedom protiv Wolverhamptona sa 2-0, a golove su zabili Ings (49) i Armstrong (90).

Ranije su plasman u četvrtfinale izborili Manchester City, Everton, Manchester United, Leicester City, Bournemouth i Sheffield City.

U četvrtfinalu će igrati Everton - Manchester City, Leicester City - Manchester United, Bournemouth - Southampton, te Chelsea - Sheffield United.

U prvom susretu polufinala španjolskog nogometnog Kupa kralja Athletic Bilbao i Levante su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 26. minuti preko Gonzala Melera, a izjednačio je Inigo Martinez u 58. minuti.

Uzvratni susret je 4. ožujka.

U drugom polufinalu Sevilla je u srijedu na svom stadionu pobijedila Barcelonu sa 2-0.

Jules Kounde je u 25. minuti doveo Sevillu u vodstvo, a Ivan Rakitić je bivšem klubu zabio četiri minute prije kraja preciznim šutem pod gredu za konačnih 2-0.