MIKE HEWITT
NOVI LIDER PREMIERSHIPA

Chelsea unatoč nemogućim promašajima Wernera preuzeo vrh, Kovačić pokrenuo akciju za potvrdu pobjede

Plavci nadigrali Leeds United Marcela Bielse, istim rezultatom Crveni vragovi slavili kod West Hama
Piše: HINAObjavljeno: 05. prosinac 2020. 23:14

Nogometaši Chelseaja novi su vodeći na ljestvici engleskog prvenstva nakon što su u posljednjem susretu subotnjeg programa 11. kola na svom Stamford Bridgeu svladali Leeds United sa 3-1 (1-1).

Dvoboj nije dobro počeo za plave, gosti iz Leedsa poveli su golom Bamforda (4) koji je obišao istrčalog vratara Mendyja i zatim pogodio prazan gol. Ipak, do poluvremena je Chelsea poravnao preko Girouda (27) koji je ubačaj Jamesa skrenuo u mrežu. U nastavku je Zouma (61) glavom nakon kronera doveo Chelsea u vodstvo, da bi pobjedu potvrdio Pulišić (90+3) u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić igrao je za Chelsea od 67. minute te je bio začetnik akcije za treći gol. On je sa sredine igrališta poslao loptu za Wernera koji je projurio po desnom krilu prije no što je ubacio na peterac gdje je natrčao Pulišić i postavio konačni rezultat.

Vodeći Chelsea sada ima 22 boda, jedan više od Tottenhama, kojega u nedjelju očekuje veliki gradski derbi protiv Arsenala, te Liverpoola, koji će u nedjelju ugostiti Wolverhampton Wandererse.

Manchester United je nastavio nizati gostujuće pobjede, do petog uspjeha na strani u isto toliko nastupa stigli svladavši u Londonu West Ham United sa 3-1 (0-1). Domaći sastav poveo je pred kraj prvog poluvremena kada je Souček (38) nakon ubacivanja iz kuta s gol-linije zakucao loptu u mrežu. No, preokret je uslijedio u samo tri minute sredinom nastavka. Prvo je Pogba (65) izvrsnim udarcem s više od 20 metara okončao brzu akciju koju je dugim ispucavanjem započeo vratar Henderson, da bi potom Greenwood (68) izvrsnom reakcijom u suparničkom kaznenom prostoru doveo United u vodstvo. Pobjedu sastava s Old Trafforda potvrdio je Rashford (78) iz protunapada.

Manchester United je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 19 bodova, dok je West Ham sedmi sa 17.

Očekivanom 2-0 (2-0) domaćom pobjedom protiv Fulhama Manchester City je stigao na peto mjesto ljestvice engleskog prvenstva. City je vrlo rano riješio pitanje pobjednika golovima Sterlinga (5) i De Bruynea (26-11m), a do kraja utakmice su njegovi napadači priredili pravi festival promašaja. City sada ima 18 bodova, kao i šesti Leicester City, a Fulham je ostao 17. sa sedam bodova, jednim više od 18. West Bromwich Albiona i Burnleya, dok je na dnu Sheffield United sa samo jednim bodom.

U prvom susretu dana su Burnley i Everton odigrali 1-1 (1-1). Domaće je u vodstvo doveo Brady (3), a poravnao je Calvert-Lewin (45+3).

REZULTATI 11. KOLA,

Subota:

Burnley - Everton 1-1 (Brady 3 / Calvert-Lewin 45+3)

Manchester City - Fulham 2-0 (Sterling 5, De Bruyne 26-11m)

West Ham United - Manchester United 1-3 (Souček 38 / Pogba 65, Greenwood 68, Rashford 78)

Chelsea - Leeds United 3-1 (Giroud 27, Zouma 61, Pulišić 90+3 / Bamford 4)