GLYN KIRK Afp
ZAOSTALI SUSRET

City nakon osvojenog naslova prvaka kiksao na neugodnom gostovanju, poništen gol Haalanda za pobjedu

Norvežanin je nakon asistencije i zabio, no naknadnom intervencijom sviran mu je prekršaj u napadu
Piše: HINAObjavljeno: 24. svibanj 2023. 23:13

U zaostalom susretu 32. kola engleske Premier lige nogometaši Brightona i Manchester Cityja su odigrali 1-1.

Vrlo kvalitetno te krajnje otvoreno s mnogo prilika odigrale su ove dvije momčadi, pogotovo u prvom poluvremenu kada su i jedni i drugi nizali lijepe akcije i brojne prilike. U prvih 45 minuta su postignuta dva pogotka.

Gosti iz Manchestera su poveli golom Phila Fodena u 25. minuti, kada mu je nesebično asistirao Haaland, dok je u 38. izjednačio Julian Enciso. Paragvajski nogometaš je fantastično pogodio rašlje suparničkih vrata udarcem s 30 metara,

U nastavku utakmice ritam se donekle primirio kao i što se smanjio broj pravih prilika. U 79. minuti Manchester City je ipak postigao pogodak. Strijelac je bio Erling Haaland, ali je sudac poništio gol zbog prekršaja u napadu Norvežanina.

Manchester City je od ranije osigurao novi naslov prvaka Premier lige, dok je Brighton potvrdio šesto mjesto i igranje Europske lige iduće sezone.

U četvrtak će zaostalu utakmicu ovog kola odigrati Manchester United - Chelsea.

25. travanj 2024 14:17