OLI SCARFF Afp
ANTONIO ZA POBJEDU

Dinamov suparnik u Europskoj ligi do preokreta i slavlja na teškom gostovanju u posljednjim trenucima

Nogometaši West Ham Uniteda upisali su tešku pobjedu u 6. kolu Premiershipa
Piše: HinaObjavljeno: 25. rujan 2021. 18:21

Suparnik zagrebačkog u Europskoj Ligi stigao je do bodova na gostovanju kod Leeds Uniteda slavivši sa 2-1 (0-1).

Domaće je u vodstvo doveo Rapinha u 19. minuti odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora, West Ham je do poravnanja stigao uz veliku dozu sreće u 67. minuti kada je ubačaj Bowena pogodio u bok braniča Leedsa Firpa i završio u mreži da bi u samoj završnici najbolji igrač gostiju Antonio u 90. minuti odlično reagirao na proigravanje Ricea i osigurao tri boda svojoj momčadi.

Nikola Vlašić igrao je za West Ham od 78. minute.

West Ham je sada sedmi na ljestvici sa 11 bodova, samo dva manje od Manchester Cityja, Liverpoola, Chelseaja, Manchester Uniteda i Evertona koji se nalaze na vrhu s tim da je Liverpool odigrao utakmicu manje.

Leeds je i dalje bez pobjede u ovoj sezoni te se nalazi na 18. mjestu s tri boda.

Ranije u subotu je u derbiju 6. kola aktualni prvak Manchester City kao gost svladao europskog prvaka Chelsea sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Gabriel Jesus u 53. minuti. Nakon što ga je pokušaj Cancela s više od 20 metara pogodio u stopalo u domaćem kaznenom prostoru, brazilski napadač se odlično zagradio i preciznim udarcem sa 14-15 metara pogodio donji desni kut nemoćnog Mendyja.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je ovim porazom prepustio vrh ljestvice Cityju, oba sastava imaju po 13 bodova, ali City ima bolju razliku pogodaka.

Na 13 bodova ostao je i Manchester United koji je na svom Old Traffordu neočekivano izgubio od Aston Ville sa 0-1 (0-0). Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Hause u 88. minuti sjajnim skokom na prvoj vratnici nakon udarca iz kuta.

Imao je u sudačkoj nadoknadi United priliku iz kaznenog udarca spasiti se poraza nakon što je upravo Hausea pogodila lopta u ruku u kaznenom prostoru Ville. Loptu je uzeo Bruno Fernandes, ali ju je poslao visoko iznad grede.

Villa je s ova tri boda skočila na osmo mjesto sa 10 bodova.