RUI VIEIRA
NESTVARAN REZULTAT

Engleska ovo nije vidjela 67 godina! Nogometni svijet ne može vjerovati kakav je potop doživio Liverpool

Aktualni prvak Engleske doživio je pravi debakl u utakmici 4. kola Premier lige u gostima kod Aston Ville
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 04. listopad 2020. 21:45

"Luda nedjelja" engleskog nogometa završila je s nevjerojatnom 7-2 pobjedom Aston Ville protiv aktualnog prvaka Liverpoola. Prijet toga Tottenham je na Old Trafordu deklasirao Manchester United sa 6-1, dok je West Ham na gostovanju porazio Leicester sa 3-0.

Prvi put u povijesti ManU i Liverpool su u istom danu primili po najmanje šest golova, a dodajmo i kako je Liverpool posljednji put primio sedam golova prije 57 godina kada je identičnim rezultatom izgubio od Tottenhama.

Srećom, po "Redse" nisu upisali i najteži poraz u povijesti kluba, to je i dalje 1-9 protiv Birmingham Cityja iz prosinca 1954.

Zanimljivo, bila je to druga pobjeda Ville u zadnja tri međusobna susreta nakon trijumfa 5-0 u Liga kupu u prosincu 2019. Međutim, Liverpool je tada igrao s mladom momčad u kojoj niti jedan igrač nije bio stariji od 22 godine jer su "seniori" bili na drugom kontinentu na klupskom svjetskom prvenstvu.

PETER POWELL

Međutim, večeras je aktualni engleski prvak nastupio u najjačem sastavu. Domaćin je poveo već u 4. minuti golom Ollie Watkins, a isti je igrač u 22. minuti zabio za 2-0. Deset minuta kasnije smanjio je Mohamed Salah, no Villa je do kraja poluvremena zabila još dva gola. John McGinn je u 35. zabio za 3-1, a Watkins je poluvrijeme života zaključio trećim golom u 39. minuti.

Fantastičnu predstavu Aston Villa je u 55. minuti okrunila i petim golom, a strijelac je bio Ross Barkley. Salah je u 60. smanjio na 2-5, da bi Jack Grealish golovima u 66. i 75. povisio na nestvarnih 7-2. Watkins je u 85. minuti mogao zabiti i svoj četvrti pogodak na utakmici, no pogodio je prečku.

Posljednji put kada je aktualni prvak Engleske primio sedam pogodaka dogodilo se prije točno 67 godina, a tada je momčad Sunderlanda slavila sa 7:1 protiv Arsenala.

Rezultat:

ASTON VILLA - LIVERPOOL 7:2 (Watkins 4', 22', 39', McGinn 35', Barkley 55', Grealish 66', 75' / Salah 33', 60')

25. travanj 2024 10:39