Veliko slavlje Redsa na kraju utakmice
 LAURENCE GRIFFITHS Afp
INFARKTNA ZAVRŠNICA

Piše: HinaObjavljeno: 16. svibanj 2021. 19:57

Pogotkom vratara Alissona Beckera u petoj minuti sudačke nadoknade Liverpool je na gostovanju pobijedio WBA sa 2:1 ostvarivši važnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Liverpool dva kola prije kraja ima bod manje od Chelsea na četvrtom mjestu, dok trećeplasirani Leicester City ima tri boda više.

Brazilac je tako postao prvi vratar u povijesti Redsa koji je postigao pogodak u službenom susretu.

TIM KEETON Afp

WBA, koji je siguran putnik u niži rang natjecanja, poveo je u 15. minuti golom Hala Robson-Kanu, a izjednačio je Mohamed Salah u 33. minuti.

Liverpool je u nastavku susreta jurio po drugi gol, no domaćin je sve do posljednjih sekundi držao remi. No, u petoj minuti nadoknade Alisson je nakon ubačaja iz kornera zabio za pobjedu gostiju.

Zanimljiv je podatak kako je Liverpool zabio 38. pobjedničkih golova u sudačkoj nadoknadi u Premier ligi, 13 više od bilo kojeg drugog kluba.

Ranije danas Crystal Palace je pobijedio Aston Villu sa 3-2, dok je Tottenhama pobijedio Wolverhampton sa 2-0.

Sheffield United iznenadio Everton

"fenjeraš" Sheffield United je na Goodison Parku iznenadio Everton pobijedivši sa 1:0.

Pogodak odluke zabio je mladi Daniel Jebbison u sedmoj minuti utakmice. Jebbisonu je postigao gol sa 17 godina i 309 dana postavši najmlađi igrač koji se u svom prvom premierligaškom nastupu upisao među strijelce.

Evertonu je to bio čak deveti domaći poraz, dok je Sheffield United upisao tek šestu pobjedu ove sezone.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 83 boda, ispred Manchester Uniteda (70), Leicestera (66) i Chelsea (64). Liverpool je peti sa 63 boda.

Fulham, WBA i Sheff United su već ranije ostali bez izgleda za spas.

17. travanj 2024 14:05