Chido Obi (lijevo)

MICAH CROOK/PPAUK/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA
ČUDESNI DANAC

Je li ovo nova nogometna senzacija? Tinejdžer ima strašne brojke, a navijači vrše pritisak na trenera

Obi nastupa za U17 dansku reprezentaciju, za koju je u 14 nastupa zabio 10 pogodaka
Piše: SNObjavljeno: 28. travanj 2024. 16:12

Chidozie Obi-Martin, poznatiji samo kao Chido Obi, mogao bi biti iduća nogometna senzacija. Naime, radi se o 16-godišnjem napadaču Arsenala, rođenom u Kopenhagenu, koji posljednjih mjeseci plijeni pažnju javnosti. Napadač visok 188 centimetara igra za mladu momčad Topnika u U18 Premier ligi, a u 16 nastupa isporučio je čak 28 pogodaka uz dvije asistencije.

No, u fokus je ponovno stigao ove subote nakon što je njegova momčad svladala Norwich City s 9:0, a on je postigao nevjerojatnih sedam pogodaka, a sve golove je zabio do 64. minute, dok je do poluvremena zabio već pet "komada".

Ova partija dogodila se samo dva tjedna nakon pobjede protiv West Hama 8:1 u kojoj je zabio pet golova. U studenom prošle godine, pak, zabio je 10 pogodaka u slavlju U16 momčadi protiv Liverpoola 14:3.

Obi nastupa za U17 dansku reprezentaciju, za koju je u 14 nastupa zabio 10 pogodaka, a Transfermarkt ga trenutačno procjenjuje na 400 tisuća eura.

Čudesne partije bacile su navijače Arsenala u trans, a neki od njih već "vrše pritisak" na Mikela Artetu, zazivajući pozivanje Obija u prvu momčad kluba s Emiratesa.

05. svibanj 2024 21:29