PAUL ELLIS Afp
NEIZVJESNO NA OTOKU

Još jedna luda utakmica Liverpoola i pobjeda protiv davljenika, veliki preokret za spas ‘Lisica‘

Leicester je napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta sada drže Everton, Nottingham i Southampton
Piše: HinaObjavljeno: 22. travanj 2023. 18:20

U susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Nottingham Forest sa 3:2 ostvarivši tek drugu pobjedu u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

Bila je to zanimljiva i neizvjesna utakmica u kojoj su Redsi lovili drugu uzastopnu pobjedu, a Forest važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Zanimljivo, svih pet golova je postignuto u drugom poluvremenu. Liverpool je imao 1:0 i 2:1, Nottingham se uporno vraćao, no domaćin je trećim pogotkom prelomio utakmicu.

Mohamed Salah

Za Liverpool je dva gola zabio Diogo Jota (47‘, 55‘), a jednog Mohamed Salah (70‘), dok su za goste strijelci bili Neco Williams (51‘) i Morgan Gibbs-White (67‘).

Leicester City je preokretom porazio Wolverhampton sa 2:1 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Matheu Cunha je u 13. minuti doveo goste u vodstvo, no ‘Lisice‘ su okrenule rezultat golovima Kelechija Iheanacha (37‘-11m) i Timothyja Castagnea (75‘).

Timothy Castagne

TIM GOODE/PA IMAGES/PROFIMEDIA Tim Goode/pa Images/profimedia

Fulham je identičnim rezultatom pobijedio Leeds United sa 2:1 upisavši drugu uzastopnu pobjedu.

Sva tri gola pala su u drugom dijelu susreta. Fulham je poveo u 58. minuti golom Harryja Wilsona, a na 2-0 je povisio Andreas Pereira u 82. minuti. Tračak nade gostima donio je Patrick Bamford deset minuta prije kraja susreta.

Crystal Palace i Everton su pružili skromnu predstavu odigraviš 0-0, dok su Brentford i Aston Villa remizirali 1-1.

U vodstvo je Arsenal sa 75 bodova, pet više od Manchester Cityja koji ima i dva susreta manje.

Leicester je pobjedom napustio zonu spasa, a posljednja tri mjesta, koja vode u niži rang natjecanja, sada drže Everton, Nottingham Forest i Southampton.

25. travanj 2024 02:45