JAMES HEATON/NEWS IMAGES/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA James Heaton/news Images/imago Sportfotodienst/profimedia
PREMIER LIGA

Leeds poveo protiv Crystal Palacea, ali onda je uslijedio veliki potop domaće momčadi

Sjajnu predstavu pružio je i Michael Olise koji je imao tri asistencije na utakmici
Piše: HinaObjavljeno: 09. travanj 2023. 17:14

U susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Crystal Palace je na gostovanju deklasirao Leeds United s 5-1.

Londonski klub se ovom pobjedom na šest bodova udaljio od zone ispadanja, dok je Leeds United ostao na 16. mjestu s dva boda više od zone ispadanja.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Patricka Bamforda, no uslijedio je veliki obrat. Marc Guehi je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela izjednačio, a u nastavku susreta gosti su zabili čak četiri gola. Strijelci su bili Jordan Ayew (53, 77), Eberechi Eze (55) i Odsonne Edouard (69).

Sjajnu predstavu pružio je i Michael Olise koji je imao tri asistencije.

Druga je to uzastopna pobjeda Crystal Palacea otkako je kormilo preuzeo iskusni Roy Hodgson, a zanimljivo u te dvije utakmice Palace je zabio sedam golova koliko i u 14 susreta prije toga.

Crystal Palace s tri nova boda drži 12. mjesto na ljestvici s 33 boda, dok je Leeds United na 16. mjestu s 29 bodova, dva više od zone ispadanja.

Na vrhu je Arsenal sa 72 boda, no "Topnike" večeras još očekuje gostovanje kod Liverpoola. Drugi je Manchester City sa 67 bodova, a Newcastle United na trećem mjestu ima 56 bodova, kao i ManU na četvrtoj poziciji.

28. travanj 2024 02:02