JON SUPER Afp
Građani pobjegli konkurenciji

Manchester City uništio Liverpool na Anfieldu! Alisson apsolutni tragičar Redsa, neobjašnjivo je griješio

Manchester City je na Anfieldu slavio protiv Liverpoola prvu pobjedu nakon punih 18 godina
Piše: SN, HinaObjavljeno: 07. veljača 2021. 19:24

U velikom derbiju 23. kola Premiershipa Manchester City je slavio na Anfieldu protiv aktualnog prvaka Liverpoola sa 4:1.

Apsolutni tragičar susreta bio je Liverpoolov vratar Alisson Becker koji je skrivio dva gola 'Građana'.

Jedan od najboljih vratara svijeta je u svega tri minute napravio dvije neobjašnjive pogreške koje su usmjerile susret na mlin Cityja koji sada na vrhu ispred četvrtoplasiranog Liverpoola ima deset bodova prednosti i utakmicu manje.

Zanimljivo je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu, a da je Ilkay Gündogan u 37. minuti promašio jedanaesterac, odnosno fulao je cijeli gol.

U drugom dijelu Manchester City je poveo u 49. minuti upravo golom Gündogana, a Mohamed Salah je u 63. izjednačio iz jedanaesterca. Bio je to prvi pogodak Liverpoola na Anfieldu nakon čak 411 minuta "suše". Onda je u 73. minuti uslijedio novi šok za domaćine.

Alisson je u 73. minuti želio izbiti loptu u aut, no do nje je stigao Foden koji je zatim probio desni bok i poslužio Gündogana, da bi samo tri minute potom vratar Liverpoola praktički dodao loptu Bernardu Silvi u svom kaznenom prostoru, uslijedio je ubačaj za Sterlinga koji je s pola metra pogodio za 3-1.U 83. minuti točka na i pobjede Manchester Cityja, a strijelac je Foden koji je 'probušio' demoraliziranog Alissona i zabio mu 'kroz ruke'.

Desetom uzastopnom pobjedom u Premier ligi City je stigao do učinka od 50 bodova, pet više uz utakmicu manje od drugog Manchester Uniteda, a sedam više uz također utakmicu manje od trećeg Leicester Cityja koji je ranije u nedjelju odigrao 0-0 na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa.

Četvrti Liverpool ima 40 bodova.

Ranije u nedjelju Tottenham Hotspur je prekinuo niz od tri poraza 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv West Bromwich Albiona do koje je stigao golovima Kanea (54) i Sona (58).

Sedmi Tottenham sada ima 36 bodova i susret manje, dok je WBA ostao pretposljednji sa 12 bodova.

REZULTATI 23. KOLA

Subota:
Aston Villa - Arsenal 1-0 (Watkins 2)
Burnley - Brighton and Hove Albion 1-1 (Gudmundsson 53 / Dunk 36)
Newcastle United - Southampton 3-2 (Willock 16, Almiron 26, 45+4 / Minamino 30, Prowse 48)
Fulham - West Ham United 0-0
Manchester United - Everton 3-3 (Cavani 24, Fernandes 45, McTominay 70 / Doucoure 49, Rodriguez 52, Calvert-Lewin 90+5)
Nedjelja:
Tottenham Hotspur - West Bromwich Albion 2-0 (Kane 54, Son 58)
Wolverhampton Wanderers - Leicester City 0-0
Liverpool - Manchester City 1-4 (Salah 63-11m / Gundogan 49, 73, Sterling 76, Foden 83)