MATT DUNHAM
ČUDO U ZADNJIM SEKUNDAMA

Najluđi i najljepši gol vikenda! Tottenham do 82. minute vodio 3:0, a onda je uslijedio pravi šok

Nogometaši Tottenhama ispustili su u 5. kolu Premiershipa vodstvo 3:0 protiv West Hama
Piše: HinaObjavljeno: 18. listopad 2020. 19:38

Bilo je to otvaranje iz snova za Tottenham u utakmici 5. kola Premiershipa protiv West Hama. Na domaćem su travnjaku nakon 16 minuta imali vodstvo 3:0 i činilo se kako je utakmica praktički odlučena.

Son-Heung Min u 1., Harry Kane u 8. i 16. zabijali su za Spurse i činilo se da 'Čekićarima' prijeti pravi potop, ali u nastavku susreta drugačija priča. West Ham se probudio, Tottenham je stao , a u 82. minuti Balbuena je zabio glavom i vratio nadu gostima. Tri minute kasnije autogol Sancheza vratio je rezultatsku neizvjesnost, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Lanzini je dalekometnom topčinom s nekih 25 metara skinuo paučinu iz rašlji i zabio vjerojatno naljepši gol vikenda za konačnih 3:3.

Harry Kane protiv West Hama
STATISTIKA: SOFASCORE

Statistiku omogućio: Sofascore

Bale je ušao u 72. minuti za Tottenham i bio mu je to povratnički debi u dresu Spursa, ali neće ga pamtiti po dobrome. U završnici susreta propustio je realizirati sjajnu priliku.

CLIVE ROSE/AFP

U prve dvije nedjeljne utakmice nije bilo pobjednika, a obje su završile 1-1. Snage su odmjerili Sheffield United i Fulham, te Crystal Palace i Brighton.

NEIL HALL/AFP

Fulham je poveo u 77. minuti golom Lookmana, Sheffield United je spasio Sharp pogotkom iz jedanaesterca u 85. minuri.

U drugom susretu Crystal Palace je poveo preko Zahe iz jedanaestera u 19. minuti, a bod gostima donio je MacAllister u 90. minuti.

Večeras se još sastaju Leicester City i Aston, a u ponedjeljak igraju West Bromwich Albion - Burnley, te Leeds United - Wolverhampton.

Na ljestvici vodi Everton sa 13 bodova, Liverool je drugi sa 10 bodova, dok Aston Villa, leicester i Arsenal imaju po devet bodova. Tottenham je šesti s osam bodova.

Rezultati i ljestvica

Sheffield United - Fulham 1-1 (Sharp 85-11m / Lookman 77)
Crystal Palace - Brighton 1-1 (Zaha 19-11m / Mac Allister 90)
Tottenham - West Ham United 3-3 (Son 1, Kane 8, 16 / Balbuena 82, Sanchez 85-ag, Lanzini 90+4)

Kasnije:
Leicester City - Aston Villa

U ponedjeljak:
West Bromwich Albion - Burnley
Leeds United - Wolverhampton

U subotu:
Newcastle U. - Manchester U. 1-4 (Shaw 2 / Maguire 23, Fernandes 86, Wan-Bissake 90, Rashford 90+6)
Manchester City - Arsenal 1-0 (Sterling 23)
Chelsea - Southampton 3-3 (Werner 15, 28, Havertz 59 / Ings 43, Adams 57, Vestergaard 90+2)
Everton - Liverpool 2-2 (Keane 19, Calvert-Lewin 81 / Mane 3, Salah 72)