Edinson Cavani
 SHAUN BOTTERILL Afp
PREMIER LIGA

Odgođena promocija Cityja: Manchester Utd preokrenuo u Birminghamu, još ima teoretske šanse za naslov

Fernandes, Greenwood i Cavani bili su strijelci za goste, koji su svladali domaću Aston Villu
Piše: HinaObjavljeno: 09. svibanj 2021. 23:16

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su Aston Villu na gostovanju u Biriminghamu s 3-1 (0-1) u utakmici 35. kola engleske Premier lige. Domaća momčad je povela u 24. minuti pogotkom Traorea, a United je do preokreta stigao u drugom poluvremenu. Izjednačio je Bruno Fernandes u 52. minuti iz kaznenog udarca, a pobjedu gostima donijeli su Mason Greenwood (56) i Edinson Cavani (87).

Manchester United je pobjedom odgodio promociju gradskog suparnika u novog prvaka Engleske. Naime, Manchester City ima 80 bodova i tri utakmice do kraja prvenstva, dok su Manchester Unitedu preostale četiri utakmice, a ima 10 bodova manje. Aston Villa je s 48 bodova na 11. poziciji.

Wolverhampton Wanderers su u nedjelju sa 2-1 kod kuće svladali Brighton. Poveli su gosti pogotkom Lewisa Dunka u 13. minuti, no on u 53. minuti dobija crveni karton i Brighton igra s igračem manje do kraja susreta.

Domaćin to iskorištava i izjednačava u 76. minuti susreta, a strijelac je bio Adama Traore. Gol za konačan rezultat i pobjedu Wolverhamptona zabija Morgan Gibbs White u 90. minuti.

U pretposljednjoj utakmici 35. kola engleske Premier lige Arsenal je na svom Emiratesu svladao West Bromwich Albion s 3-1 i tako ga tri kola prije kraja poslao natrag u Championship.

WBA je pobjedom još matematički mogao ostati u igri za opstanak u Premier ligi, ali je Arsenal već u prvom poluvremenu poveo 2-0 golovima Smitha Rowea (29) i Pepe (35). U 67. minuti je smanjio Pereira, a pobjedu Arsenala potvrdio je Willian (90).

WBA je tri kola prije kraja predzadnji s 26 bodova, a Burnley koji drži spasonosno 17. mjesto ima 36 i utakmicu manje. Arsenal je s 52 boda na devetoj poziciji.

-------------------------------------------------------------------------

REZULTATI:

Petak:

Leicester City - Newcastle United 2-4 (Albrighton 80, Iheanacho 87 / Willock 22, Dummett 34, Wilson 64, 73)

Subota:

Leeds United - Tottenham Hotspur 3-1 (Dallas 13, Bamford 42, Rodrigo 84 / Son Heung-min 25)

Sheffield United - Crystal Palace 0-2 (Benteke 2, Eze 88)

Manchester City - Chelsea 1-2 (Sterling 44 / Ziyech 63, Alonso 90+2)

Liverpool - Southampton 2-0 (Mane 31, Thiago 90)

Nedjelja:

Wolverhampton Wanderers - Brighton and Hove Albion 2:1 (Adama Traoré 76, M. Gibbs-White 90/L. Dunk 13)

Aston Villa - Manchester United 1:3 (Traore 24 / Fernandes 52-11m, Greenwood 56, Cavani 87)

West Ham United - Everton 0:1 (Calvert-Lewin 24)