U jeku prijelaznog roka, osim na onim igračkim, klubovi svoju budućnost osiguravaju i na brojnim drugim poljima. A pitanje s kojim se svako nekoliko godina suočavaju jest i ono proizvođača opreme, koji u današnjem nogometu klubovima predstavljaju važan izvor prihoda.
Točnije rečeno, ugovori koji se s proizvođačem potpisuju na dugi niz godina, a koji na godišnjoj razini donose određenu svotu novca. Cifre su to koje su u zadnjem desetljeću dosegnule nove visine, a jednu takvu granicu sada je probio i Manchester City, koji je novim ugovorom s Pumom letvicu u engleskom nogometu podigao na rekordnu razinu.
Puma za Nebeskoplave opremu proizvodi od 2019. godine, a Gvardiol, Kovačić i buduće društvo u bojama njemačkog proizvođača sjat će još barem deset godina, točnije do 2035., do kada će Građanima na račun biti isplaćeno najmanje milijardu funti! U eurima će ta cifra skočiti za dodatnih 150 milijuna eura, a na godišnjoj razini, City bi shodno tome trebao inkasirati nešto više od 115 milijuna eura.
Veliki je to skok od prošlog ugovora, koji je Građanima godišnje jamčio oko 75 milijuna eura. Rekordan je to ugovor za otočke pojmove, s kojim su s trona skinuli gradske rivale Manchester United, kojem Adidas na godišnjoj bazi isplaćuje oko 104 milijuna eura.
Globalno gledano, najizdašniji ugovor ipak potpisuje Barcelona. Katalonci su u prosincu prošle godine potpisali 14-godišnji ugovor s Nikeom, a koji ih na godišnjoj razini bogatijim čini za oko 127 milijuna eura.










Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....