CRISTINA QUICLER Afp
LA LIGA

Rakitić i društvo upisali pobjedu preokretom u završnici, slavila i Girona

Piše: HinaObjavljeno: 04. svibanj 2023. 21:56

Nogometaši Seville svladali su Espanyol s 3-2 pred svojim navijačima, a Girona je na domaćem terenu s 2-1 bila bolja od Mallorce u utakmica 33. kola španjolske La Lige, koje su odigrane u četvrtak.

Sevilla je povela u 22. minuti pogotkom Bryana Gila, da bi gosti iz Barcelone do poluvremena preokretom došli do vodstva zahvaljujući autogolu Karima Rekika u 29. minuti i sjajnom pogotku Javija Puada u 43. minuti. U drugom poluvremenu je uslijedio novi preokret. U 69. minuti Lucas Ocampos je iskoristio kazneni udarac, a u 88. minuti je Pape Gueye donio pobjedu Sevilli.

Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za domaću momčad koja se s 44 boda popela na 10. mjesto prvenstvene ljestvice, dok je Espanyol s 31 bodom ostao na predzadnjem mjestu.

Girona je u završnici prvog poluvremena dvoboja protiv Mallorce došla do vodstva preko Bernarda (45+2). Vedat Muriqi je u 80. minuti izjednačio iz kaznenog udarca, a pobjedu Gironi donio je Valentin Taty Castellanos u 84. minuti.

Girona je s 47 bodova ostala na osmoj poziciji, a Mallorca s 41 bodom drži 12. mjesto.

Pet kola prije kraja Barcelona je u vodstvu s 82 boda, 13 više od Atletico Madrida i 14 više od Real Madrida.

27. travanj 2024 16:38