ADRIAN DENNIS Afp
DVA VELIKA IZNENAĐENJA

Senzacionalni desni bek nosi Chelsea uvjerljivo na vrh Premier lige, teški kiksevi Liverpoola i Cityja

Taj mladi (21) desni bek, u sedam prvenstvenih utakmica već ima četiri gola i dvije asistencije
Piše: SNObjavljeno: 30. listopad 2021. 18:03

Današnje 10. kolo donijelo je dva velika iznenađenje u Premier ligi. Liverpool je doma kiksao (2:2) protiv Brightona, iako je rano poveo s 2:0, golovima Hendersona (4) i Manea (24). Zabio je Mane i drugi gol u 34. minuti, ali ga je VAR poništio zbog igranja rukom. Brighton se nakon toga probudio te je Mwepu u 41. minuti smanjio rezultat, a da bi Trossard u 65. minuti poravnao rezultat. Brighton je najugodnije iznenađenje sezone, drži šesto mjesto sa 16 bodova.

Veliki kiks dogodio se i Manchester Cityju, koji je doma poražen (2:0) od Crystal Palacea. Zaha je za goste zabio već u 6. minuti, da bi domaći igrač Laporte u nadoknadi prvog poluvremena dobio izravni crveni karton. U nastavku je Jesus zabio za City, ali je VAR taj gol poništio zbog zaleđa. Gosti su pobjedu potvrdili pogotkom Gallaghera u 88. minuti.

publications./
LINDSEY PARNABY Afp

Loš dan glavnih suparnika iskoristio je Chelsea, koji je u Newcastleu sigurno slavio s 3:0 preko dvostrukog strijelca Reecea Jamesa. Taj senzacionalni mladi (21) desni bek, u sedam prvenstvenih utakmica već ima četiri gola i dvije asistencije. Nevjerojatan učinak za beka, bolji je strijelac od skupocjenog Lukakua koji je na tri gola. Jorginho je s 11 metara zapečatio pobjedu gostiju.

Chelsea sad ima 25 bodova, tri više od Liverpoola te pet od Man. Cityja.

REZULTATI 10. KOLA

Subota: Leicesester City - Arsenal 0-2 (Gabriel 5, Smith Rowe 18) Burnley - Brentford 3-1 (Wood 4, Lowton 32, Cornet 36 / Ghoddos 79) Liverpool - Brighton and Hove Albion 2-2 (Henderson 4, Mane 24 / Mwepu 41, Trossard 65) Manchester City - Crystal Palace 0-2 (Zaha 6, Gallagher 88) Newcastle United - Chelsea 0-3 (James 65, 77, Jorginho 81-11m) Watford - Southampton 0-1 (Adams 20)

Kasnije igraju: Tottenham Hotspur - Manchester United

Nedjelja: Norwich City - Leeds United Aston Villa - West Ham United Ponedjeljak: Wolverhampton Wanderers - Everton

06. svibanj 2024 00:09