BEN STANSALL Afp
Presudio je ‘autogol‘

Southampton u FA Cupu izbacio branitelja naslova, ‘Topnike‘ ponovno koštala neefikasnost

Pobjednika je odlučen u 24. minuti, kad je branič ‘topnika‘ Brazilac Gabriel zabio autogol
Piše: HinaObjavljeno: 23. siječanj 2021. 15:42

Nogometaši Southamptona probili su se u osminu finala engleskog FA kupa pobijedivši na svom stadionu St. Mary's branitelja naslova londonski Arsenal s 1-0 (1-0).

Pobjednika je odlučio pogodak iz 24. minute, kad je branič 'topnika' Brazilac Gabriel nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja Kylea Walker-Petersa.

Momčad Mikela Artete nije uspjela doći do pogotka kojim bi održali nadu u obranu trofeja kojeg su osvajali ukupno rekordnih 14 puta u povijesti.

Southampton će u osmini finala igrati protiv Wolverhamptona.

U subotu je na rasporedu još sedam utakmica šesnaestine finala FA kupa, a sastaju se: Barnsley - Norwich, Brighton - Blackpool, Millwall - Bristol City, Sheffield United - Plymouth, Swansea - Nottingham, West Ham - Doncaster (sve u 16 sati) te Cheltenham - Manchester City (18.30).

24. travanj 2024 05:03