JON SUPER Afp
27. KOLO PREMIERSHIPA

Tottenham nakon šoka protiv Burnleyja protutnjao Leedsom, utakmica je odlučena za manje od pola sata

Nogometaši Tottenhama s uvjerljivih su 4-0 (3-0) slavili na gostovanju kod Leeds Uniteda
Piše: HinaObjavljeno: 26. veljača 2022. 15:51

Bila je to prva utakmica subotnjeg programa 27. kola engleske Premier lige.

Pobjednik je odlučen već nakon manje od pola sata igre, jer je do 27. minute londonska momčad stvorila prednost od tri pogotka. Već u 10. minuti Doherty je pogodio za 1-0. U 15. minuti je prednost udvostručio Kuluševski, a na 3-0 je u 27. minuti povećao Kane. Konačnih 4-0 postavio je Son u 85. minuti.

Tottenham je sa 42 boda iz 25 utakmica na sedmom mjestu i bodovno izjednačen sa šestoplasiranim West Hamom koji ima utakmicu više. Leeds je četvrtim uzastopnim porazom pao na 15. mjesto sa 23 boda iz 26 nastupa. Samo tri boda manje, ali i tri utakmice manje ima Burnley koji je najbolji od tri kluba koji se trenutačno nalaze u zoni ispadanja.

Vodeći Manchester City ima 63 boda, samo tri više od drugoplasiranog Liverpoola. Treći je Chelsea sa 50 bodova.

U subotu je na rasporedu još pet utakmica: Brentford - Newcastle, Brighton - Aston Villa, Crystal Palace - Burnley, Manchester United - Watford (sve u 16.00 sati) te Everton - Manchester City (18.30).