GLYN KIRK Afp
JOŠ JE SVE OTVORENO

Tottenham preskočio Arsenal, Kane jednim golom s bijele točke doveo Spurse na korak do Lige prvaka

U Premiershipu se nastavlja uzbudljiva bitka za naslov prvaka, ali i mjesta koja vode u LP
Piše: HinaObjavljeno: 15. svibanj 2022. 15:25

U susretu 37. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je pobijedio Burnley sa 1:0 probivši se na četvrto mjesto Premier lige, posljednje koje osigurava plasman u Ligu prvaka.

Pogodak odluke zabio je Harry Kane iz kaznenog udarca u osmoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela.

Son je ubacio u kazneni prostor, Sanchez je pucao glavom, a lopta je pogodila ispruženu ruku Ashleyja Barnesa. Sudac Kevin Friend je provjerio video zapis pokazavši na bijelu točku. Kane je bio siguran za 16. pogodak ove sezone.

Barnes se mogao iskupiti za pogrešku u 62. minuti, ali je pogodio lijevu stativu.

Tottenham je ovom pobjedom preskočio Arsenal preuzevši četvrtu poziciju sa 68 bodova. Arsenal je sada peti sa 66 bodova, ali i utakmicom manje. "Topnike" u ponedjeljak očekuje gostovanje kod Newcastle Uniteda.

Trećeplasirani Chelsea ima 70 bodova, ali i utakmicu manje, a na vrhu su Manchester City sa 89 i Liverpool sa 86 bodova. Također sa po utakmicom manje. Burnley je na 17. mjestu sa 34 boda koliko ima i Leeds United na 18. poziciji, no Leeds ima susret manje.

20. travanj 2024 01:13