NICK POTTS Afp
20. kolo

Večer gostiju u Premiershipu: Manchester City petardom izbio na vrh ljestvice, preokret Arsenala

City je ovom pobjedom stigao do učinka od 41 boda, jedan manje ima drugi Manchester United
Piše: HinaObjavljeno: 26. siječanj 2021. 23:23

Nogometaši Manchester Cityja sedmom su se uzastopnom prvenstvenom pobjedom uspeli na vrh ljestvice Premier lige, oni su u dvoboju 20. kola kao gosti uvjerljivo nadigrali West Bromwich Albion sa 5-0 (4-0).

Susret je bio riješen već nakon prvog poluvremena u kojemu je City ostvario prednost od 4-0 zahvaljujući dvama golovima Gundogana (6, 30) te po jednim Cancela (22) i Mahreza (45+2), da bi u nastavku i Sterling (58) zatresao mrežu domaćih.

City je ovom pobjedom stigao do učinka od 41 boda, jedan manje ima drugi Manchester United, koji će imati priliku vratiti se na vrh u srijedu kada je na svom Old Traffordu ugostiti posljednjeplasirani Sheffield United.

WBA je ostao pretposljednji sa 11 bodova, osam manje od 17. Newcastle Uniteda koji drži posljednju poziciju koja osiguravao ostanak.

I u preostale tri utakmice 20. kola igrane u utorak slavili su gosti, Arsenal je svladao Southampton sa 3-1 (1-1), West Ham United je nadigrao Crystal Palace sa 3-2 (2-1), dok je Leeds United bio bolji od Newcastle Uniteda sa 2-1 (1-0).

U Southamptonu je poveo domaćin lijepim golom Armstronga (4), no vrlo brzo zatim poravnao je Pepe (8), da bi pred kraj prvog dijela vodstvo gostima osigurao Saka (39). Pobjedu Arsenala potvrdio je Lacazette (73).

S ova tri boda Arsenal je preskočio svog suparnika na ljestvici, sada je osmi sa 30 bodova, jednim više od 11. Southamptona.

U dvoboju dva londonska sastava na Selhurst Parku već nakon 10 minuta bilo je 1-1, poveo je Crystal Palace golom Zahe (4), a poravnao je Souček (9). Češki napadač Souček (25) svojim je drugim golom doveo West Ham do prednosti i prije odlaska na odmor da bi Dawson (65) sredinom nastavka povisio na 3-1. Poraz dmaćih ublažio je Batshuayi (90+7) na samom kraju susreta. Četvrtom pobjedom zaredom West Ham je skočio na peto mjesto ljestvice sa 34 boda, koliko ima i četvrti Liverpool, dok je Crystal Palace 13. sa 23 boda.

Leeds je poveo u Newcastleu golom Raphinhe (17), na 1-1 poravnao je Almiron (57), no samo četiri minute potom Harrison (61) je pogodio za pobjedu gostiju. Leeds je sada 12. sa 26 bodova, dok je Newcastle ostao 17. sa 19 bodova.

REZULTATI 20. KOLA

Utorak:
Newcastle United - Leeds United 1-2 (Almiron 57 / Raphinha 17, Harrison 61)
Crystal Palace - West Ham United 2-3 (Zaha 4, Batshuayi 90+7 / Souček 9, 25, Dawson 65)
West Bromwich Albion - Manchester City 0-5 (Gundogan 6, 30, Cancelo 22, Mahrez 45+2, Sterling 58)
Southampton - Arsenal 1-3 (Armstrong 4 / Pepe 8, Saka 39, Lacazette 73)