Lindsey Parnaby / AFP
PRVE UTAKMICE KOLA

VELIKO IZNENAĐENJE U PREMIERSHIPU Posljednja momčad lige pobijedila trećeplasirani Leicester, golijade u Njemačkoj i Francuskoj, Real Sociedad treći

Piše: HinaObjavljeno: 28. veljača 2020. 23:56

Posljednji sastav engleskog nogometnog prvenstva Norwich City u susretu je 28. kola na svom Carrow Roadu svladao trećeplasirani Leicester City s minimalnih 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Lewis u 70. minuti.

I s ova tri boda Norwich je ostao posljednji sa 21 bodom, tri manje od 18. West Ham Uniteda i 19. Watforda, a četiri manje od 17. Aston Ville koja drži posljednju poziciju koja osigurava ostanak u premier ligi, dok je treći Leicester ostao na 50 bodova, sedam manje od drugog Manchester Cityja, a šest više od četvrtog Chelseaja.

Fortuna - Hertha 3-3

U prvoj utakmici 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Fortuna iz Duesseldorfa i Hertha iz Berlina su igrale 3-3 (3-0).

Domaći su nakon prvih 45 minuta vodili sa 3-0 uz dva gola Karamana (6, 45+1) i jedan Thommyja (9) te se činilo kako su osigurali važna tri boda u borbi za ostanak, no u nastavku su gosti s tri gola za tek nešto više od 10 minuta stigli do poravnanja. prvo je Thommy (64-ag) autogolom smanjio na 3-1, pa ja Matheus Cunha (66) pogodio za 3-2, da bi Pitaek (75-11m) izjednačio na konačnih 3-3.

Fortuna je tako ostala 16. sa 21 bodom, jednim manje od 15. Mainza 05, a četiri više od 17. Werdera, dok je Hertha 13. sa 27 bodova, koliko ima i 12. Augsburg, dok 14. Koeln ima 26 bodova.

Na vrhu je Bayern sa 49 bodova, jedan manje ima drugi RB Leipzig.

-------------------------------------------

Nimes - Marseille 2-3

Nogometaši Marseillea učvrstili su se na drugom mjestu ljestvice francuske lige 3-2 (2-1) gostujućom pobjedom protiv Nimesa u susretu 27. kola.

Domaći su poveli golom Ferhata (5), no gosti su već do odmora uspjeli preokrenuti s dva pogotka Benedetta (10, 36), a argentinski je napadač u nastavku u 68. minuti kompletirao "hat-trick" i osigurao pobjedu Marseilleu. Deaux (90+2) je u sudačkoj nadoknadi tek ublažio poraz Nimesa.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car, koji je odigrao čitav susret za Marseille, bio je nehotični asistent za treći pogodak Benedetta jer se u gužvi u kaznenom prostoru domaćih lopta od glave Ćalete-Cara odbila pred nogu Benedetta koji je odmah pucao prema golu.

Drugi Marseille sada ima 55 bodova, 10 manje od vodećeg Paris SG-a, a 11 više od trećeg Rennesa, dok je Nimes ostao 18. sa 27 bodova, koliko ima i 17. Dijon.

------------------------------------------

Real S. - Valladolid 1-0

Nogometaši Real Sociedada iz San Sebastiana skočili su na treće mjesto ljestvice španjolskog prvenstva minimalnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Valladolida u prvoj utakmici 26. kola.

Gol vrijedan tri boda postigao je Januzaj u 60. minuti.

Real Sociedad sada ima 43 boda, kao i četvrti Getafe te peta Sevilla, dok je Valladolid ostao 15. sa 29 bodova.

Vodeća Barcelona ima 55 bodova, dva više od drugog Reala iz Madrida uoči njihova međusobnog dvoboja na Santiago Bernabeu u nedjelju.

17. travanj 2024 00:10