JUSTIN TALLIS Afp
PRESKOČILI NEWCSTLE

Brighton je ovom pobjedom napredovao na sedmo mjesto sa 38 bodova preskočivši Newcastle i West Ham
Piše: HinaObjavljeno: 18. veljača 2024. 17:18

U susretu 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Brighton & Hove Albion je na gostovanju sa 5:0 deklasirao Sheffield United.

Utakmicu je usmjerilo rano isključenje domaćeg braniča Masona Holgatea koji je već u 13. minuti "pocrvenio" zbog oštrog prekršaja.

Gosti su sedam minuta kasnije poveli golom Facunda Buonanottea, a u 24. minuti je Danny Welbeck zabio za 2-0. U nastavku susreta mrežu Wesleyja Foderinghama zatresli su i Jack Robinson (75-ag), te Simon Adingra (78, 85).

SVE GOLOVE POGLEDAJTE OVDJE

Brighton je ovom pobjedom napredovao na sedmo mjesto sa 38 bodova preskočivši Newcastle United i West Ham, dok Sheffield i dalje drži začelje ljestvice sa 13 bodova, sedam manje od zone ispadanja.

Na vrhu je Liverpool sa 57 bodova ispred Arsenala sa 55 i Manchester Cityja sa 53 boda.

Kasnije se sastaju Luton Town i Manchester United.

16. travanj 2024 23:57