ADRIAN DENNIS Afp
INFARKTNA ZAVRŠNICA

Na klupi za pričuve nakon tri mjeseca izbivanja u domaćem prvenstvu nalazi se Mislav Oršić
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 21. travanj 2023. 22:55

U susretu 32. kola engleske Premier lige u kojem je predzadnja momčad prvenstva Southampton odigrala 3:3 kod aktualnog lidera prvenstva Arsenala. Gosti su šokirali topnike već u prvoj minuti kad je strijelac bio Carlos Jonas Alcaraz, da bi samo 13 minuta kasnije Theo Walcott postigao pogodak protiv svojeg bivšeg kluba u kojemu je proveo punih 12 sezona. Na 2:1 smanjio je Gabriel Martinelli u 21. minuti, a nove glavobolje Mikelu Arteti zadao je hrvatski branič Duje Ćaleta-Car koji je nakon kornera dočekao loptu na drugoj stativi i zabio svoj prvi pogodak u dresu Svetaca otkako je zimus došao iz Marseillea. Tračak nade gostima je donio Martin Odegaard prekrasnim pogotkom s vrha šesnaesterca u 88. minuti. Brzo je uslijedilo izjednačenje, Bukayo Saka trese mrežu u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:3

Nakon čak tri mjeseca izbivanja u prvenstvu, prvi je put na klupi Southamptona bio Mislav Oršić koji je izbivao zbog ozljede.