ADRIAN DENNIS Afp
‘REDSI‘ OPET BEZ SLAVLJA

Arsenal trenutačno ima dva boda viška u odnosu na City, ali i utakmicu manje
Piše: Andro PolićObjavljeno: 25. veljača 2023. 22:45

Nastavlja se utrka za vrh u najjačoj ligi svijeta. Nakon što je Arsenal odradio svoj dio posla u Leicesteru (1:0), Manchester City "protutnjao je" kroz Bournemouth s 4:1. Guardioline trupe furiozno su odradile prvo poluvrijeme. U 15. minuti u vodstvo ih je doveo Julián Álvarez, a u 29. minuti proradila je norveška "mašina za golove" Erling Haaland, kojemu je to bio 27. pogodak u Premier ligi. Do poluvremena vodstvo je podebljao Phil Foden, a u 54. minuti Chris Mepham učinio je uslugu Građanima postignuvši autogol. Poraz je ublažio Jefferson Lerma u 83. minuti.

City je ovim trijumfom ostao dva boda za Arsenalom, no Topnici imaju utakmicu manje.

S druge strane, navijači Liverpoola neće se s posebnom radošću sjećati ovog tjedna. Nakon što su u utorak na Anfieldu teško stradali protiv Real Madrida (2:5) u Ligi prvaka, Redsi nisu uspjeli doći do punog plijena na gostovanju kod Crystal Palacea odigravši 0-0. Momčad Jürgena Kloppa odigrala je sterilnu predstavu, te tako nije uspjela stići do trećeg vezanog trijumfa u Premier ligi, a ovim bodom skočili su na sedmo mjesto, barem privremeno.

05. svibanj 2024 20:21