PRST SUDBINE

VIDEO Gvardiolov suigrač napravio glupost sezone, junak ga spasio, a reakcija Guardiole je urnebesna

ada imaju dva boda više od Arsenala uoči posljednjeg kola u kojem dočekuju West Ham
Piše: SNObjavljeno: 14. svibanj 2024. 23:12

Manchester City je s dva gola Erlinga Haalanda svladao Tottenham 2:0 i došao na prag četvrte titule u nizu. Sada imaju dva boda više od Arsenala uoči posljednjeg kola u kojem dočekuju West Ham.

Nakon što su se dugo mučili, aktualni prvaci su probili blok Tottenhama u 52. minuti. Tada je Kevin De Bruyne pronašao Haalanda koji nije imao težak posao poslati loptu u mrežu. Zanimljivo, bio je to prvi dodir Haalanda u kaznenom prostoru Tottenhama.

U 86. minuti Tottenham je propustio ogromnu priliku za povratak. Nakon velike greške Manuela Akanjija, Heung-min Son se sjurio prema gostujućem kaznenom prostoru. No, njegov udarac je obranio Stefan Ortega koji je ušao u 69. minuti kada se ozlijedio prvi vratar Ederson.

Taj trenutak je emotivno proživio i trener Cityja Pep Guardiola čija se reakcija brzo proširila društvenim mrežama. Španjolac je od šoka pao na pod i gledao Korejca kako juri prema njegovom golu. Na njegovu sreću, Son je promašio i City je ponovno zasjeo na vrh tablice