PA IMAGES/ALAMY/ALAMY/PROFIMEDIA Pa Images/Alamy/Alamy/Profimedia
SLAVLJE UNITEDA

Ovakve situacije Cristiano Ronaldo inače realizira kao od šale...
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 20. veljača 2022. 17:08

Nogometaši Manchester Uniteda u prvoj su utakmici nedjeljnog programa 26. kola engleskog prvenstva kao gosti svladali Leeds United sa 4-2 (2-0).

Gosti iz Manchestera poveli su s dva gola u završnici prvog poluvremena preko Maguiera (34) i Brune Fernendesa (45+5), no domaći su u samo dvije minute stigli do poravnanja golovima Rodriga (53) i Raphinhe (54). Ipak, "crveni vragovi" su opravdali ulogu favorita, Fred (70) je snažnim udarcem okončao odličnu akciju sredinom nastavka, da bi pobjedu potvrdio Elanga (89) pred sam kraj dvoboja.

Ipak, osim pobjede Uniteda valja izdvojiti i promašaj Cristiana Ronalda. Naime, igrala se 26. minuta, Paul Pogba se atraktivnim driblingom riješio svog 'flastera' Adama Forshawa i zatim uputio idealnu prizemnu loptu u peterac.

Ondje je utrčao Cristiano te s tri-četiri metra pogodio - ravno u vratara Illana Mesliera! Treba ipak naglasiti i da je Meslier bio dobro postavljen, a i da je slavnom Portugalcu za vratom puhao branič Pascal Struijk, međutim ovakve situacije Ronaldo inače realizira kao od šale.

Svakako se radi o prilici koju vrijedi pogledati i iz više kutova...

U posljednjoj utakmici 26. kola engleskog nogometnog prvenstva Wolverhampton Wanderers je na svom Molineauxu svladao Leicester City sa 2-1 (1-1).

Strijelci za "vukove" bili su Ruben Neves (9) i Podence (66), dok je pogodak za "lisice" postigao Lookman (41).

Četvrti United sada ima 46 bodova, četiri manje od trećeg Chelseaja, a četiri više od petog West Ham Uniteda i šestog Arsenala, dok je Leeds ostao 16. sa 23 boda. Na vrhu je Manchester City sa 63 boda, šest manje uz utakmicu manje ima drugi Liverpool.

REZULTATI 26. KOLA,

Subota:

West Ham United - Newcastle United 1-1 (Dawson 32 / Willock 45+1)

Aston Villa - Watford 0-1 (Dennis 78)

Brighton and Hove Albion- Burnley 0-3 (Weghorst 21, Brownhill 40, Lennon 69)

Crystal Palace - Chelsea 0-1 (Ziyech 89)

Liverpool - Norwich City 3-1 (Mane 64, Salah 67, Diaz 80 / Rashica 48)

Southampton - Everton 2-0 (Armstrong 52, Long 84)

Arsenal - Brentford 2-1 (Smith Rowe 48, Saka 80 / Norgaard 90+5)

Man. City - Tottenham 2-3 (Gundogan 33, Mahrez 90+1-11m / Kulusevski 4, Kane 59, 90+5)

Nedjelja:

Leeds United - Manchester United 2-4 (Rodrigo 53, Raphinha 54 / Maguire 34, Bruno Fernandes 45+5, Fred 70, Elanga 89)

Wolverhampton Wanderers - Leicester City 2-1 (Ruben Neves 9, Podence 66 / Lookman 41)

19. svibanj 2024 20:28