JUSTIN TALLIS Afp
I DALJE SU NEPORAŽENI

Arsenal se ovim bodom poravnao s Manchester Cityjem na vrhu ljestvice
Piše: HinaObjavljeno: 21. listopad 2023. 20:40

Obračun londonskih klubova Chelseaja i Arsenala u 9. kolu engleskog nogometnog prvenstva okončan je remijem 2-2 (1-0).

Domaći Chelsea bio je bliže pobjedi, vodio je sa 2-0 golovima Palmera (15-11m) i Mudrika (48), ali gostujući Arsenal se spasio poraza preko Ricea (77) i Trossarda (84).

Arsenal se ovim bodom poravnao s Manchester Cityjem na vrhu ljestvice, oba sastava imaju po 21 bod, jedan manje imaju Liverpool i Tottenham Hotspur koji je odigrao susret manje. Chelsea je deveti sa 12 bodova.

Sve golove s utakmice Chelsea - Arsenal možete pogledati OVDJE.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao čitav susret za Manchester City koji je 2-1 (2-0) pobijedio Brighton and Hove Albion. City je nakon manje od 20 minuta stigao do prednosti 2-0 golovima Alvareza (7) i Haalanda (19), no u nastavku je Ansu Fati (73) smanjio na 2-1 da bi u sudačkoj nadoknadi gosti imali i igrača više zbog isključenja Akanjija, no domaći su ipak sačuvali pobjedu. Mateo Kovačić ostao je na klupi Cityja.

U prvom dvoboju dana su nogometaši Liverpoola sa 2-0 (0-0) svladali gradskog rivala Evertona. Domaći su od 37. minute imali igrača više na terenu nakon što je zbog dva prestrogo dobijena žuta kartona isključen Young, a svoju dominaciju u drugom poluvremenu materijalizirali su tek iz kaznenog udarca u 75. minuti kojega je iskoristio Salah. Prethodno je lopta pogodila u ruku Keanea u kaznenom prostoru gostiju. Konačni rezultat iz protunapada postavio je Salah svojim drugim golom u sedmoj minuti nadoknade.

REZULTATI 9. KOLA,

Subota:

Liverpool - Everton 2-0 (Salah 75-11m, 90+7)

Bournemouth - Wolverhampton Wanderers 1-2 (Solanke 17/Matheus Cunha 47, Kalajdžić 88)

Brentford - Burnley 3-0 (Wissa 25, Mbeumo 62, Ghoddos 87)

Manchester City - Brighton and Hove Albion 2-1 (Alvarez 7, Haaland 19/Ansu Fati 73)

Newcastle United - Crystal Palace 4-0 (Murphy 4, Gordon 44, S. Longstaff 45+2, C. Wilson 66)

Nottingham Forest - Luton Town 2-2 (Wood 48, 76/Ogbene 83, Adebayo 90+2)

Chelsea - Arsenal 2-2 (Palmer 15-11m, Mudrik 48/Rice 77, Trossard 84)