GEOFF CADDICK Afp
‘GRAĐANI‘ NA VRHU LJESTVICE

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su u gostima Wolverhampton s 3:0 u 7. kolu Premiershipa
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 17. rujan 2022. 15:22

Građani su od samog početka u rezultatskoj prednosti, a za vodstvo su zabili već u 1. minuti!

Bio je to prvi napad momčadi Pepa Guardiole kojeg su vodili Kevin De Bruyne i Phil Foden, potom je Belgijac ubacio pred domaća vrata gdje se na pravome mjestu našao Jack Grealish koji je iz blizine postigao svoj ovosezonski prvijenac.

Gol Grealisha pogledajte OVDJE.

Kad je lopta ušla u mrežu vratara ‘Vukova‘, prošlo je tek 55 sekundi. Stoga je Grealishov pogodak zasad najbrži gol u Premier ligi ove sezone.

Već u 16. minuti sjajni Erling Haaland povisio je na 0:2, udarcem s ruba kaznenog prostora poslao je loptu u donji desni kut.

Gol Haalanda za 2:0 vodstvo Cityja pogledajte OVDJE.

Srušio je tako Norvežanin još jedan rekord, postao je prvi igrač Manchester Cityja koji je postigao pogodak na prva četiri premierligaška gostovanja.

Od 33. minute Wolverhampton je igrao s igračem manje nakon isključenja Nathana Collinsa koji je đonom neoprezno nasrnuo na Grealisha.

Pokazalo se konačnih 0:3 postavio je u 69. minuti Phil Foden na asistenciju Kevina de Bruynea.

Gol Fodena za 3:0 vodstvo Cityja pogledajte OVDJE.

24. travanj 2024 21:10