OLI SCARFF/AFP/PROFIMEDIA Oli Scarff/afp/profimedia
IZNENAĐENJE U KUPU

Ovome se Pep Guardiola i društvo u plavim dresovima definitivno nisu nadali
Piše: SN, HINAObjavljeno: 27. rujan 2023. 22:59

Manchester City cijele sezone nije izgubio niti jednu utakmicu jer je Arsenal na početku sezone osvojio Community Shield nakon izvođenja jedanaesteraca, ali svakoj seriji dođe kraj. ‘Građani‘ su poraženi od Newcastlea, a taj poraz je označio ispadanje iz League Cupa već u šesnaestini finala.

Pep Guardiola je napravio neke rotacije u prvoj momčadi, između ostalih je na klupi ostavio Erlinga Haalanda, a to se osjetilo na terenu. City je, karakteristično, imao loptu u svojim nogama, ali nije bilo pravih prilika. S druge strane je Newcastle iskoristio jednu od svojih malobrojnih.

Igrala se 53. minuta kada su domaćini u nekoliko poteza izigrali obranu Cityja. Joelinton se našao na desnoj strani, odlično odigrao loptu u sredinu na koju je naletio Alexander Isak i postigao jedini gol na utakmici.

Guardiola se pokušao vratiti izmjenama, ali Haalanda nije uvodio. Joško Gvardiol je odigrao svih 90 minuta za City, a Mateo Kovačić je iz igre izašao u 68. minuti.

Plasman u osminu finala izborili su i Liverpool, Arsenal, te Chelsea.

Liverpool je preokretom sa 3-1 pobijedio Leicester City. Gosti su poveli već u trećoj minuti golom Kaseya McAteera i do poluvremena su obranili vodstvo. U nastavku su "Redsi" stisnuli gas i s tri gola okrenuli rezultat. Strijelci su bili Cody Gakpo (48), Dominik Szoboszlai (70) i Diogo Jota (89).

Arsenal je na gostovanju pobijedio Brentford sa 1-0 golom Reissa Nelsona u osmoj minuti, a identičnim rezultatom je Chelsea slavio protiv Brightona. Pogodak je postigao Nicolas Jackson u 50. minuti.

Liga kup, 3. kolo:

Newcastle - Manchester City 1:0 (Isak 53)

Aston Villa - Everton 1:2 (Kamara 83/Garner 15, Calvert-Lewin 50)

Blackburn - Cardiff 5:2 (Garrett 13, Sigurdsson 36, Moran 49, 54, Markanday 69/Robinson 18, Etete 45+3)

Bournemouth - Stoke 2:0 (Solanke 51, Rothwell 54)

Brentford - Arsenal 0:1 (Nelson 8)

Chelsea - Brighton 1:0 (Jackson 50)

Fulham - Norwich 2:1 (Vinicius 12, Iwobi 72/Sainz 75)

Lincoln - West Ham 0:1 (Souček 70)

Liverpool - Leicester 3:1 (Gakpo 48, Szoboszlai 70, Jota 89/McAteer 3)

04. svibanj 2024 11:12