GLYN KIRK Afp
TRENUTAK INSPIRACIJE

Nogometaši Chelseaja deklasirali su Norwich City sa čak 7:0 u 9. kolu Premiershipa
Piše: SNObjavljeno: 23. listopad 2021. 20:29

Slavili su 'Bluesi' super uvjerljivo uz hat-trick Mounta (8', 86'-11m, 90+1'), te golove Hudson-Odoija (18'), Jamesa (42') i Chilwella (57'), hrvatski veznjak Mateo Kovačić asistirao je za drugi i četvrti gol na utakmici, dok je praktički namjestio i peti koji je na kraju upisan kao autogol.

Posebno je lijepo bilo njegovo majstorsko dodavanje s centra za drugi gol kojim je rasparao obranu Norwicha i poslužio Hudson-Odoija koji je potom poslao mirno loptu u mrežu.

Sjajnu Kovačićevu asistenciju pogledajte OVDJE.

Kod četvrtog gola Kovačić je lijepo poslužio Chilwella na lijevoj strani, a ovaj je prizemnim preciznim udarcem zatresao mrežu, da bi kod petog gola po drugi put proigrao Hudson-Odoija. Nakon prizemnog udarca i nespretne reakcije vratara Aaronsa lopta je završila u mreži. Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea koji sada ima 22 boda.

Kovačić protiv Norwicha
SOFASCORE

Grafika: SofaScore

Engleski nogometni prvak Manchester City zasjeo je na drugo mjesto ljestvice Premier lige nakon što je u posljednjem susretu subotnjeg programa 9. kola kao gost svladao najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone Brighton and Hove Albion sa 4-1 (3-0).

City je poveo u 13. minuti nakon skandalozne procjene sudaca koji nisu označili prekršaj Gabriela Jesusa na domaćem vrataru Sanchezu u petercu. Sanchez je zbog primljenog udarca ispustio loptu koju je Gundogan proslijedio u mrežu, uslijedila je provjera putem VAR-a nakon koje je glavni sudac Friend iznenađujuće pokazao na centar. City je pobjedu potvrdio s dva gola Fodena iz protunapada u 28. i 31. minuti, da bi u nastavku domaći uspjeli smanjiti kaznenog udarca kojega je uspješno izveo Mac Allister u 81. minuti, a u posljednjoj minuti sudačke nadoknade Mahrez je pogodio za konačnih 4-1.

Nogometaši Watforda iznenađujuće su kao gosti na Goodison Parku svladali Everton sa 5-2 (1-1) u susretu 9. kola engleskog prvenstva.

Domaći su sve do 78. minute vodili sa 2-1 golovima Daviesa (3) i Richarlisona (63), dok je pogodak za goste psotigao King (13). No, u samoj završnici dogodio se veliki preokret, Kucka (78) je poravnao na 2-2, a onda je King (80, 86) s dva gole odveo Watford do 4-2 da bi konačni rezultat postavio Dennis (90+1).

REZULTATI 9. KOLA,

Petak:
Arsenal - Aston Villa 3-1 (Partey 23, Aubameyang 45+6-11m, Smith Rowe 56 / Ramsey 82)
Subota:
Chelsea - Norwich City 7-0 (Mount 8, 85-11m, 90+1, Hudson-Odoi 18, James 42, Chilwell 57, Aarons 62-ag)
Crystal Palace - Newcastle United 1-1 (Benteke 56 / Wilson 65)
Everton - Watford 2-5 (Davies 3, Richarlison 63 / King 13, 80, 86, Kucka 78, Dennis 90+1)
Leeds United - Wolverhampton Wanderers 1-1 (Rodrigo 90+4-11m / Hwang 10)
Southampton - Burnley 2-2 (Livramento 41, Broja 50 / Cornet 13, 57)