LINDSEY PARNABY Afp
CHELSEA SLAVIO U NADOKNADI

Liverpool i Brighton odigrali su zanimljivu utakmicu, punu uzbuđenja i preokreta u 9. kolu Premiershipa
Piše: SNObjavljeno: 01. listopad 2022. 18:05

Poveo je Brighton 2:0 već nakon 18 minuta golovima Leandra Trossarda i činilo se da bi momčad Jürgena Kloppa mogla doživjeti novi šok, ali ‘Redsi‘ su se uspjeli vratiti, preokrenuti i slaviti s 3:2. U 33. minuti Roberto Firmino je zabio na asistenciju Mohameda Salaha, dok je u 54. minuti brazilski veteran zabio svoj drugi pogodak na susretu na asistenciju Luisa Diaza. Liverpool je potpuno preokrenuo autogolom Webstera u 63. minuti, ali nije bilo dovoljno za slavlje. Trossard je 84. kompletirao hat-trick i utišao tribine Anfielda.

Autogol Webstera pogledajte OVDJE.

Gol Brightona za 3:3 pogledajte OVDJE.

Nakon osam kola devetoplasirani Liverpool za liderom Arsenalom zaostaje 10 bodova.

U ostalim susretima Newcastle je deklasirao Fulham u gostima sa 4:0, dok je Chelsea slavio u gostima kod Crystal Palacea s 2:1.

Igrao je Fulham već od 8. minute bez isključenog Chalobaha, a gosti su itekako iskoristili brojčanu nadmoć. Almiron je zabio dva gola za ‘Svrake‘, u 33. i 58. minuti, dok su po jedan pogodak zabili Wilson (11.) i Longstaff (43.).

Edouard je u 7. minuti doveo Crystal Palace u vodstvo na Selhurts Parku, a na 1:1 izjednačio je Pierre Emerick Aubameyang svojim prvijencem u dresu Chelseaja. Gallagher je u 90. minuti sjajnim golom donio slavlje ‘Bluesima.

Gol Gallaghera za pobjedu Chelseaja pogledajte OVDJE.

Premier liga, 9. kolo:

Bournemouth - Brentford 0-0

Crystal Palace - Chelsea 1-2 (Edouard 7/Aubameyang 38, Gallagher 90)

Fulham - Newcastle 1-4 (De Cordova Ried 88/Wilson 11, Almiron 33, 57, Longstaff 43)

Liverpool - Brighton 3-3 (Firmino 33, 54, Webster 63-ag/Trossard 4, 17, 83)

Southampton - Everton 1-2 (Aribo 49/Coady 52, McNeil 54)

Arsenal - Tottenham 3-1 (Partey 20, Gabriel Jesus 49, Xhaka 67/ Kane 31-11m)