Andrija Lučić/CROPIX
BUNDESLIGA

Premijerni pogodak Santinija

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 21. travanj 2013. 20:15

Hrvatski nogometaš Ivan Santini postigao je svoj premijerni pogodak u njemačkoj Bundesligi, ali njegov Freiburg nije uspio doći ni do boda u dvoboju 30. kola. Stuttgart je na Mercedes-Benz Areni slavio s 2-1.

Švabe su, podsjetimo, istim rezultatom svladale Freiburg i u srijedu u polufinalu Njemačkog kupa, a nedjeljna im je pobjeda donijela skok na deseto mjesto prvenstvene ljestvice. Freiburg je, pak, ostao bez važnih bodova u borbi za četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka. Ta utrka postaje sve napetija budući da trenutno četvrtoplasirani Schalke ima samo bod više od Freiburga i Eintrachta, odnosno dva od Borussije (M) i HSV-a. Do kraja prvenstva su, podsjećamo, ostala još četiri kola.

Stuttgart je ove nedjelje poveo u 33. minuti nakon što je glavom, poslije asistencije Martina Harnika, pogodio Christian Gentner. Svega devet minuta kasnije kapetan gostiju Julian Schuster je nespretno izgubio loptu, a Harnik je proigrao bosansko-hercegovačkog napadača Vedada Ibiševića kojem nije bilo teško povećati vodstvo.

Naš Santini je ušao u igru u 63. minuti, a u 88. je uspio ublažiti poraz Freiburga. Dugu loptu koju mu je poslao Fallou Diagne primio je na prsa, oslobodio se čuvara i s otprilike 13 metara desnom nogom matirao Svena Ulreicha. Zadraninu je to prvi prvenstveni pogodak za Freiburg u koji je došao u siječnju prošle godine. Dosad je bio strijelac samo u četvrtfinalu Njemačkog kupa protiv Mainza.

Fürth šokirao Nürnberg i odgodio ispadanje

U posljednjoj utakmici 30. kola njemačke Bundeslige nogometaši Greuther Fürtha su slavili u gostima kod bavarskog rivala Nürnberga s 1-0.

"Fenjerašu" Fürthu je to tek treća ovosezonska pobjeda, a zanimljivo, sve je tri ostvario na gostovanjima. Teško će mu, međutim, ovaj trijumf pomoći da izbjegne ispadanja budući da mu 16. mjesto i razigravanje za ostanak bježi velikih devet bodova, a do kraja su ostala još samo četiri kola.

Jedini je pogodak u nedjelju na Frankenstadionu postigao Johannes Geis u 27. minuti. Timmy Simons je izgubio loptu na sredini terena, a 19-godišnji Geis je napravio nekoliko koraka, te potom potegnuo ljevicom i s 25 metara matirao domaćeg vratara Raphaela Schäfera.