OSCAR DEL POZO Afp
LA LIGA

Bajka ‘španjolskog Leicestera‘ se nastavlja: Pogledajte novi veliki preokret prve senzacije, slavio i Sociedad

Katalonski nogometaši i nakon 13. kola ostat će vodeća momčad španjolskog prvenstva
Piše: HINAObjavljeno: 11. studeni 2023. 16:17

Nogometaši Girone će i nakon 13. kola španjolskog prvenstva ostati vodeća momčad, jer su u prvoj utakmici subotnjeg programa slavili s 2-1 protiv Rayo Vallecana na gostovanju u Madridu.

Domaća momčad je povela golom Alvara Garcije u 5. minuti. Ukrajinac Artem Dovbik je izjednačio u 42. minuti, a konačnih 2-1 postavio je Brazilac Savio u 65. minuti.

POGODAK RAYA POGLEDAJTE OVDJE

PRVI POGODAK GIRONE POGLEDAJTE OVDJE

DRUGI POGODAK GIRONE POGLEDAJTE OVDJE

S 11 pobjeda Girona je prikupila 34 boda i nalazi se na vrhu ljestvice s pet bodova više od Real Madrida koji će od 21 sat ugostiti Valenciju. Rayo Vallecano je s 18 bodova devetoj poziciji.

Real Sociedad je u sučevom dodatku došao do pobjede 3-1 na gostovanju kod Almerije u 13. kolu španjolskog nogometnog prvenstva.

Gosti su poveli u 62. minuti pogotkom Mikela Oyarzabala. U 76. minuti je izjednačio Sergio Arribas. No, momčad s dna ljestvice LaLige nije uspjela osvojiti barem bod, jer su Baski u sučevom dodatku postigli još dva pogotka. Carlos Fernandez (90+1) je pogodio s ‘bijele točke‘, a konačnih 3-1 postavio je Martin Zubimendi (90+5).

Real Sociedad je s 22 boda došao na šesto mjesto, a Almeria je s tri boda zadnja.

28. travanj 2024 02:19