TITULA SVE BLIŽE

Barca iskoristila Realov kiks i pobjegla na +8, Brazilac oduševio, a zaigrao i bivši Vatreni

Xavi Hernandez upisao novi trijumf na klupi, ali imat će probleme - igru je napustio stožeran igrač
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 05. veljača 2023. 23:01

Kiks Real Madrida kod Mallorce (1:0) iskoristila je Barcelona i otišla na osam bodova prednosti. Na Camp Nou je s 3:0 stradala nemoćna Sevilla za koju je čitav susret odigrao Ivan Rakitić. Nije sve tako bajno započelo za momčad Xavija Hernandeza, već u osmoj minuti igru je zbog ozljede gležnja morao napustiti Sergio Busquets umjesto kojega je ušao Kessie. I dok je to u prvom poluvremenu izgledalo neizvjesno, drugih 45 minuta bili su jednosmjerna ulica.

Upravo je Kessie u 58. minuti asistirao Jordi Albi za 1:0, a onda od 70. do 79. najprije zabija Gavi, a onda u drugoj utakmici za redom mrežu trese Raphinha za konačan rezultat. Brazilac je bio kritiziran na početku godine, ali sada je čini se revitalizirao formu. Momčad Xavija Hernandeza u idućem kolu čeka gostovanje kod petoplasiranog Villarreala, ekipe koja je na svojem terenu ove sezone već zadala poraz Real Madridu (2:1).

Vidjet ćemo mogu li pomrsiti planove Barceloni ili će katalonci nastaviti marširati prema tituli.

18. travanj 2024 19:23