PAU BARRENA Afp
SLAVLJE KATALONACA

Barcelona pregazila Athletic Bilbao, sjajan gol Dembelea, Aubameyang opet među strijelcima

Nogometaši Barcelone su lakoćom, sa čak 4:0, pobijedili Athletic Bilbao u 26. kolu La Lige
Piše: HinaObjavljeno: 27. veljača 2022. 23:01

Pierre-Emerick Aubameyang je u 37. minuti svojim petim golom u posljednje tri utakmice doveo Barcelonu u vodstvo, a poslao je loptu u mrežu nakon što je Piquet udarcem glavom pogodio gredu.

Ousmane Dembele je u 73. minuti udvostručio Barceloninu prednost sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane u bliži gornji kut vrata iznad nemoćnog gostujućeg vratara Simona.

Za 3-0 je u 90. minuti pogodio Luuk de Jong udarcem glavom nakon ubačaja Dembelea. Isti je igrač gotovo s istog mjesta ubacio i u trećoj minuti sučevog dodatka, kad je Memphis Depay podmetnuo nogu i skrenuo loptu u mrežu za konačnih 4-0.

Real Sociedad je pred svojim navijačima pobijedio Osasunu sa 1-0 u utakmici 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva, odigranoj u nedjelju u San Sebastianu.

Aritz Elustondo je bio strijelac jedinog pogotka u 52. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu odigrao cijelu utakmicu.

Real Sociedad je sa 41 bodom na sedmom mjestu, dok Osasuna sa 32 boda drži 11. poziciju.

Španjolska - 26. kolo

Villarreal - Espanyol 5-1 (Pino 14, 20, 45, 53, Dia 86 / Bare 65)
Sevilla - Betis 2-1 (Rakitić 24-11m, El Haddadi 41 / Canales 90+4)
Real S. - Osasuna 1-0 (Elustondo 52)
Barcelona - Athletic B. 4-0 (Aubameyang 37, O. Dembele 73, L. de Jong 90, Depay 90+3)