CRISTINA QUICLER Afp
LA PRIMERA

Betis otkinuo važne bodove Vrsaljku i Atletico Madridu u borbi za naslov, golijada Valencie i Sociedada

Piše: HinaObjavljeno: 11. travanj 2021. 23:05

U posljednjoj nedjeljnoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva Betis je ugostio vodeći Atletico Madrid, a dvoboj je završio bez pobjednika 1-1 (1-1), čime je Atelticova prednost pred drugoplasiranim Realom sada samo jedan bod.

Utakmica je dobro počela za momčad Diega Simeonea, jer je već u 5. minuti Yannik Carrasco postigao vodeći pogodak za goste. No, Betis je u 20. minuti došao do izjednačenja, a strijelac je bio Tello. U preostalom vremenu rezultat se više nije mijenjao.

Nakon 30. kola Atletico ima 67 bodova, Real Madrid 66, a Barcelona 65. Četvrta je Sevilla s 58 bodova, a Real Sociedad i Betis na petom i šestom mjestu imaju po 47. Bod manje ima Villarreal koji je u nedjelju poražen na svom terenu od Osasune.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je strijelac pobjedničkog pogotka za 2-1 na stadionu na kojem će u četvrtak zagrebački Dinamo pokušati nadoknaditi zaostatak od jednog pogotka iz prve utakmice četvrtfinala Europske lige.

Sve do 64. minute nije bilo pogodaka, da bi u sljedećih deset minuta lopta čak triput završila u mreži, a sva tri pogotka postigli su gosti. Vodstvo Osasuni u 64. minuti donio je Jon Moncayola, a u 70. minuti je Villarreal izjednačio zahvaljujući autogolu Davida Garcije.

U 74. minuti je Ante Budimir na ubačaj Rubena Garcije iz kuta postigao svoj šesti ovosezonski pogodak u La Ligi i time Osasuni donio osmu pobjedu. Dvije minute poslije hrvatski napadač je izašao iz igre.

Do kraja dvoboja gostujući vratar Sergio Herrera je imao nekoliko sjajnih obrana.

Rezultat kojim je Osasuna svladala Villarreal, u četvrtak bi i hrvatskom prvaku Dinamu donijela plasman u polufinale Europske lige.

Momčad Granade slavila je s 2-1 (0-1) na gostovanju u Valladolidu istoimenu domaću momčad.

Valladolid je poveo pogotkom Orellane iz kaznenog udarca u 41. minuti, a preokret je uslijedio u posljednjih 12 minuta. Izjednačio je Molina u 78. minuti, a pobjedu Granadi donio je u 86. minuti Quini.

Granada je s 39 bodova skočila na osmo mjesto, a Valladolid je s 27 bodova ostao na 17. mjestu, samo bod iznad zone ispadanja u drugu ligu.

Nogometaši Valencije i Real Sociedada odigrali su 2-2 (0-2), a domaća momčad je preokrenula zaostatak iz prvog poluvremena. Real Sociedad je na poluvremenu vodio s 2-0 pogocima Guevare (33) i Isaka (45), ali su u nastavku Wass (60) i Gabriel Paulista (73) zatresli mrežu baskijske momčadi i tako donijeli bod Valenciji.