LA LIGA

Budimir asistent u pobjedi Osasune

Osasuna je na domaćem terenu u Pamploni s 3:2 bila bolja od Celte
Piše: HinaObjavljeno: 01. rujan 2024. 19:01

Druge prvenstvene pobjede, u ogledima četvrtog kola, u novoj sezoni španjolske La Lige upisali su nogometaši Osasune i Alavesa.

Osasuna je na domaćem terenu u Pamploni s 3:2 bila bolja od Celte, a hrvatski reprezentativac Ante Budimir je bio u udarnoj momčadi Osasune te je igrao do 77. minute. Prvi pogodak Osasuna je dala u 21. minuti. Strijelac je bio Boyomo, a asistent upravo Budimir.

Gosti iz Viga su brzo izjednačili, u 29. minuti je gol za 1:1 postigao Borja Iglesias. Na samom kraju prvog dijela Osasuna se vratila u vodstvo i to autogolom Domingueza, dok je Bretones u 62. minuti pogodio za 3:1 i time zapečatio slavlje Osasune. U nadoknadi susreta Gomez je pogodio vlastitu mrežu, ali dalje od 2:3 Celta nije mogla.

Alaves je na domaćem terenu s 2:0 svladao Las Palmas. Već u sedmoj minuti Carlos Vicente je doveo domaćina u vodstvo, dok je u 78. Toni Martinez zabio za 2:0 i time potvrdio slavlje svoje momčadi.

05. rujan 2024 10:42