FRAN SANTIAGO/Getty Images
32. kolo Primere

Budimir zabio deveti gol sezone, nije bilo dovoljno ni za bod. Modrić propušta okršaj protiv ‘fenjeraša‘

Na početku drugog poluvremena Ante Budimir je ušao u igu umjesto Babe, a zabio je u 69. minuti
Piše: Hina, Iva PrpićObjavljeno: 27. lipanj 2020. 16:37

U drugoj utakmici 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je kao domaćin svladao Mallorcu sa 3-1 (2-0), a jedini pogodak za gostujuću momčad postigao je hrvatski napadač Ante Budimir.

Baski su već na poluvremenu imali dva pogotka prednosti. Garcia je u 16. minuti realizirao kazneni udarac, a Sancet je u 24. minuti povećao prednost domaće momčadi.

Na početku drugog poluvremena Ante Budimir je ušao u igu umjesto Babe, a u 69. minuti je iz kaznenog udarca postigao svoj deveti pogodak ove sezone i smanjio zaostatak gostiju kojima je nedostajalo preciznosti za potpuni preokret.

Pobjedu Athletica potvrdio je Villalibre u 90. minuti.

Athletic je sa 45 bodova došao do devetog mjesta, na samo dva boda od plasmana u kvalifikacije za Europsku ligu. Mallorca je sa 26 bodova u zoni ispadanja, šest bodova iza Eibara koji drži spasonosno 17. mjesto.

U subotu su na rasporedu još tri utakmice u kojima se sastaju: Celta Vigo - Barcelona (17.00 sati), Osasuna - Leganes (19.30) i Atletico Madrid - Alaves (22.00).

Inače, Oslabljeni Madriđani u nedjelju gostuju kod posljednje momčadi prvenstva Espanyola. Kraljevi su apsolutni favoriti susreta nakon što su u četiri utakmice od povratka prvenstva upisali četiri pobjede osvojivši maksimalnih 12 bodova, što nijednoj momčadi nije pošlo za rukom od nastavka aktualne sezone. Višestruki osvajači Lige pvaka rušili su redom Eibar, Valenciju, Real Sociedad te Mallorcu, a u prilog im ide i sjajna golgeterska forma. Naime, u odigrana četiri kola nakon stanke zbog koronavirusa, Madriđani su zabili uvjerljivo najviše pogodaka - čak 10.

Za razliku od svojih protivnika, Espanyol se ove sezone itekako muči u prvenstvenim utakmicama. Od ukupno 31 odigranih susreta, Papige su upisale 17 poraza. Također, katalonska momčad muku muči i sa zabijanjem pogodaka. U dosadašnjem dijelu sezone zabili su 26 pogodaka, a primili su 50. Espanyol prosječno zabije 0,87 pogodaka u 90 minuta, dok su Madriđani sjajno namjestili nišanske sprave pa u prosjeku u istom vremenu postignu 2 gola. Espanyol je u nastavak sezone krenuo pobjedom nad Alavesom i remijem na gostovanju kod Getafea, a nakon toga su uslijedila dva uzastopna poraza od Levantea te Betisa.

Ipak, ono što ulijeva nadu izabranicima Abelarda Fernándeza je povratak Raula de Tomasa nakon ozljede koljena zbog koje je propustio posljednja dva susreta. S druge strane, Zidane neće moći računati na Modrića i Mendyja zbog žutih kartona, te na Jovića, Lucasa Vasqueza i Reiniera zbog ozljeda.

Španjolski mediji ističu kako bi francuski stručnjak mogao odmoriti drugog najboljeg strijelca La Lige Karima Benzemu, koji je je bio sjajno raspoložen u posljednje četiri utakmice u kojima je zabio tri pogotka. Osim francuskog napadača, utakmicu bi s klupe mogao započeti i kapetan Sergio Ramos koji je ove sezone zabio najviše pogodaka u dresu Kraljevskog kluba otkako je 2005. godine stigao iz Seville.

Španjolska - 32. kolo:

Athletic B. - Mallorca 3-1 (Garcia 16-11m, Sancet 24, Villalibre 90 / Budimir 69-11m)