Slavlje Real Sociedada

BAGU BLANCO/PRESSINPHOTO/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Bagu Blanco/pressinphoto/Shutterstock Editorial/Profimedia
LA LIGA

Drama u Kataloniji! Baski slave veliku pobjedu nakon utakmice s osam golova, Girona dvaput vodila

Vodili su domaći s 2:1 i 3:2, no u posljednjoj trećini utakmice Sociedad je sve preokrenuo.
Piše: HINAObjavljeno: 02. listopad 2022. 20:40

Zanimljivu utakmicu ispunjenu s čak osam pogodak odigrali su nogometaši Girone i Real Sociedada, a gosti iz San Sebastiana su slavili u tom susretu 7. kola La Lige s 5-3.

Girona je golovima Riquelmea, Martineza i Castellanosa vodila 2-1 i 3-2. No, od 66. minute je krenuo preokret. Prvo je Brais Mendez izjednačio na 3-3, a potom su Zubimendi u 71. i Japanac Kubo u 85. minuti zabijali za preokret i pobjedu Real Sociedada. Prva dva pogotka za goste dao je Norvežanin Sorloth.

Real Sociedad je došao na šesto mjesto ljestvice, dok je Girona pala na dvanaesto.

Celta je u Vigu svladala Betis 1-0 golom Gabri Veige već u 9. minuti. Šanse gostujuće momčadi iz Seville dodatno su pale u 20. minuti kada je pocrvenio Luiz Felipe, a uz igrača više Celta je do kraja zadržala minimalnu prednost.

Betisu je nakon pet pobjeda ovo bio drugi poraz u sezoni, dok je Celta slavila treći put te se pomaknula na deseto mjesto ljestvice.

Kolo završava utakmicom u ponedjeljak Rayo Vallecana i Elchea.

17. travanj 2024 12:12