BLATTERSPIEL/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Blatterspiel/imago Sportfotodienst/profimedia
LIGE PETICE

Eintracht Frankfurt svladao Augsburg, Nice uvjerljiva protiv Lorienta, Athletic i Granada remizirali

Hrvoje Smolčić ušao je u igru u 89. minuti za šesti Eintracht koji s ova tri boda ima 45 bodova
Piše: HINAObjavljeno: 19. travanj 2024. 22:46

U prvoj utakmici 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht iz Frankfurta je na svom terenu svladao Augsburg s 3:1 (0:1).

Goste je u vodstvo doveo Vargas (13), no u nastavku su Chaibi (55), Ekitike (61) i Marmoush (90+5) kreirali preokret.

Hrvoje Smolčić ušao je u igru u 89. minuti za šesti Eintracht koji s ova tri boda ima 45 bodova, 11 manje od pete Borussije iz Dortmunda, a šest više od sedmog Augsburga.

Bayer Leverkusen je već osigurao naslov prvaka sa 79 bodova, 16 više od drugog Bayerna i trećeg Stuttgarta.

Nogometaši Nice u prvoj su utakmici 30. kola francuskog prvenstva rutinski na svom terenu svladali Lorient s 3:0 (1:0). Pogotke su postigli Sanson (22), Boga (53) i Guessand (89).

Peta Nice sada ima 47 bodova, četiri više od šestog Lensa, dok je Lorient pao na 17. mjesto s 26 bodova, ali i slabijom razlikom pogodaka od 16. Metza. Na vrhu je Paris SG sa 63 boda, 10 manje ima drugi Brest, a 11 treći Monaco.

U prvoj utakmici 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic i Granada su Bilbau igrali 1:1 (1:1). Gosti su poveli autogolom Inakija Williamsa (6-ag), a na konačnih 1:1 poravnao je Guruzeta (24).

Peti Athletic sada ima 58 bodova, tri manje uz utakmicu više od četvrtog Atletica iz Madrida, dok je Granada 19. s 18 bodova. Vodi Real Madrid sa 78 bodova, osam manje ima druga Barcelona.

19. travanj 2024 23:18