ALBERT GEA REUTERS
ČUDESNA UTAKMICA

HAT-TRICK MESSIJA ZA NASLOVNICE, RAKITIĆ SJAJNO ASISTIRAO, DRUGI HRVAT DVAPUT ZABIO BARCI, A ONDA SE DOGODIO POTEZ GODINE Pao najljepši gol u 2019.!

U susretu 15. kola Primere Barcelona je na Nou Campu svadala Mallorcu s 5:2, a oba gola za goste zabio je hrvatski napadač Ante Budimir.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. prosinac 2019. 22:53

BARCELONA - MALLORCA 5:2 (Griezmann 7', Messi 17', 41', 83', Suarez 43' / Budimir 35', 64')

BARCELONA: Ter Stegen - Junior Firpo, Lenglet, Pique, S. Roberto - De Jong (od 64. Vidal), S. Busquets, Rakitić (od 72. Alena) - Griezmann (od 85. C. Perez), Suarez, Messi

MALLORCA: Reina - Sastre, Raillo, Valjent, Gamez Lopez - Rodriguez, Sevilla (od 59' Cucho), Baba Mohammed (od 71' Sene J.), Febas - Kubo, Budimir (od 85' Prats)

Na Camp Nouu odigran je susret 16. kola španjolske La Lige između Barcelone i Mallorce, završilo je 5:2 za domaćina uz seriju fantastičnih golova i poteza, a već samo prvo poluvrijeme bilo je rijetko viđeni festival nogometa.

Barca je povela već u 7. minuti kada je Antoine Griezmann pobjegao gostujućoj obrani nakon fenomenalne dugačke lopte vratara Ter Stegena i zatim efektno prebacio istrčalog Manola Reinu. A onda je počelo ono pravo...

Na 2:0 povisio je čudesni Argentinac Leo Messi fantastičnim pogotkom s dvadesetak metara. Primio je loptu, okrenuo se i maestralno pogodio suprotni kut.

Inače, Messi je na početku susreta doživio ovacije s tribina kada je prezentirao svoju šestu Zlatnu loptu koju mu je prošloga ponedjeljka predao lanjski laureat Luka Modrić.

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca - Camp Nou, Barcelona, Spain - December 7, 2019   Barcelona's Lionel Messi scores their third goal      REUTERS/Albert Gea

A onda se u 35. minuti dogodilo nešto za što već dugo nismo čuli - jedan je Hrvat zabio Barceloni! Sjajni napadač Mallorce Ante Budimir nakon Sevilline je asistencije pobjegao Lengletu, snažno opalio, a lopta se odbila od noge protivničkog braniča i ušla u mrežu.

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca - Camp Nou, Barcelona, Spain - December 7, 2019   Mallorca's Ante Budimir celebrates scoring their first goal        REUTERS/Albert Gea

Na scenu su u 41. minuti Ivan Rakitić i Leo Messi. Rakitić je napravio je veliki dio posla, oduzeo loptu na svojoj polovici, pokrenuo je akciju i zatim poslužio argentinskog čarobnjaka koji je u svom stilu s vrha šesnaesterca još jednom golčinom u malu mrežicu svladao Reinu.

Točku na 'i' ovog spektakularnog poluvremena postavio je Luis Suarez nevjerojatnim pogotkom petom, i to okrenut leđima golu. Suarez je primio loptu, iskosa, desetak metara od gola, i petom izveo žabicu, bez gledanja. Lopta se odbila od travnjaka, poletjela visoko prema suprotnom kutu, prevarila gostujuću obranu i golmana i odsjela u mreži.

REUTERS/Albert Gea

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca - Camp Nou, Barcelona, Spain - December 7, 2019   Barcelona's Luis Suarez scores their fourth goal        REUTERS/Albert Gea

Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca - Camp Nou, Barcelona, Spain - December 7, 2019   Barcelona's Luis Suarez celebrates scoring their fourth goal         REUTERS/Albert Gea

Bio je to vjerojatno najljepši pogodak ove godine.

Nogometna poslastica nastavljena je i u drugom dijelu. Naime, u 64. minuti hrvatski je napadač još jednom zatresao mrežu jedne od najboljih svjetskih momčadi, i to na velebnom Nou Campu. Francisco Gamez je centrirao s desnoga boka, a Budimir je nadskočio S. Roberta i glavom poentirao pored nemoćnog Ter Stegena.

Hat-trick postigao je Leo Messi novim pogotkom u 83. minuti. Suarez je asistirao, a argentinski maestro zatresao je mrežu udarcem od grede! Ovo je bila prava nogometna poslastica za sve istinske obožavatelje najvažnije sporedne stvari na svijetu.

17. travanj 2024 03:37